« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kupa İstanbul'u turluyor

2002 Dünya Kupası finallerine yaklaşık 4 ay kala, Coca Cola sponsorluğunda dün getirilen 4 kilo 970 gram ağırlığındaki kupa, İstanbul'daki turuna başladı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Tünel'den hareket eden kupa konvoyu, Taksim, Mecidiyeköy, Boğaziçi Köprüsü ve Bağdat Caddesi'nden Kadıköy'e gidecek. Athena Grubu, saat 12.00'de Taksim'de, saat 17.20'de de Kadıköy Meydanı'nda konser verecek.

TIME:Türkiye'nin şansı 51'de 1

Amerikan TİME dergisi, 2002 Dünya Kupası ile ilgili olarak yayınladığı bir tahminde turnuvaya katılacak olan tüm ulkelerin son form durumlarını göz önüne alarak yaptığı değerlendirmeye göre, dünya kupasını kazanma şansı en yüksek olan  ülke Arjantin.

Arjantin'in şansı, 4.5'ta 1 olarak  değerlendirilirken, Arjantin'i 5'te 1 şansla Fransa izliyor. Türkiye ile birlikte 51'de 1 şans verilen tek ülke ise Uruguay.

Dergi en az şansı bulunan ülke olarak Çin'i gösterdi. Dergide, Çin'in dünya kupasını alma ihtimali 251'de 1 olarak gösterildi.

TIME dergisi tarafından şanslı görülen ülkeler arasında 7'de 1 şansla İtalya, 9'da 1 şansla Brezilya, 10'da 1 şansla İspanya ve 11'de1 şansla Almanya önde bulunuyor.

2002 Dünya Kupası'na katılacak ülkeler şunlar:
Fransa, Uruguay, Danimarka, Senegal, İspanya, Paraguay, Slovenya, G. Afrika, Brezilya, Türkiye, Kosta Rika, Çin, Portekiz, Polonya, ABD,Almanya, Kamerun, İrlanda, Suudi Arabistan, Arjantin, İngiltere, Nijerya, İsveç, İtalya, Hırvatistan, Ekvador, Meksika, Rusya, Japonya,Belçika ve Tunus.


Bunları da Beğenebilirsiniz