« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kupa heyecanı Kayseri'de

Basketbolda Fenerbahçe Ülker ile Galatasaray arasındaki Erkekler Cumhurbaşkanlığı Kupası mücadelesi 12 Ekim Çarşamba günü Kayseri'de oynanacak.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Beko Basketbol Ligi'nin 2010-2011 sezonu şampiyonu Fenerbahçe Ülker ile play-off finalisti Galatasaray'ı karşı karşıya getirecek Erkekler Cumhurbaşkanlığı Kupası gelecek çarşamba Kayseri'de sahibini bulacak.

Kayseri Kadir Has Kongre Merkezi'nde oynanacak ve saat 18.30'da başlayacak müsabakanın galibi 27. Cumhurbaşkanlığı Kupası'nın sahibi olacak.

Ezeli rakipler daha önce 2 kez bu kupa için karşı karşıya geldi. İlk buluşma Cumhurbaşkanlığı Kupası'nın da ilk kez düzenlendiği 1984-85 sezonunda gerçekleşti ve mücadeleyi 85-84 kazanan sarı-kırmızılı ekip, ilk kupanın sahibi oldu. İki takım arasında 1989-1990 sezonunda oynanan ikinci kupa mücadelesinde ise bu kez rakibini 95-86 mağlup eden Fenerbahçe oldu.

Kupa tarihinde Fenerbahçe Ülker 4 kez kupa sevinci yaşarken, Galatasaray ise 1 kez kupanın sahibi oldu. Cumhurbaşkanlığı Kupası'nı bugüne kadar en fazla müzesine götürmeyi başaran takım ise bu sezon yeni ismiyle mücadele edecek Anadolu Efes oldu. Lacivert-beyazlı takım 9 kezle Cumhurbaşkanlığı Kupası'nı en fazla kazanan takım unvanını elinde bulunduruyor.

Bunları da Beğenebilirsiniz