« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kupa görücüye çıktı

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

UEFA Kupası, Kopenhag Belediye Sarayı’nda sergilenirken, şimdiden kente gelmeye başlayan İngilizler, finalin dostca geçmesini arzuladıklarını söylediler. Bazı kendini bilmezler ise tehditler savurdu.

Heyecan tırmanıyor

Danimarka'nın başkenti Kopenhag'da yapılacak UEFA Kupası final maçına geri sayım başlarken, bu ülkede yaşayan vatandaşlarımız arasındaki heyecan ve şehre gelen İngiliz sayısı da artmaya başladı. Kopenhag Belediye Sarayı'nın girişinde sergilenen UEFA Kupası yüzlerce Danimarka ve turistin meraklı bakışları arasında Galatasaray'ı bekliyor.

Kendini bilmezler

Kopenhag'a hem tatil hem de maç için gelen İngiliz turistler güzel havanın tadını çıkarırken, G.Saray-Arsenal finalinin dostluk havası içinde geçmesini arzuladıklarını söylediler. Bazı kendini bilmez İngilizler ise, ‘‘Türk seyircisi Kopenhag'a gelmesin, bizden iki onlardan 4 ölü’’ diyerek tehditler savurdular.

Dostluk mesajları

Kopenhag'ın en işlek alışveriş caddesi Stroget'te karşılaştığımız bir grup Londralı İngiliz başlarında Viking şapkaları ile bize sarılarak sıcak bir dostluk örneği sergileyip şu mesajı verdiler: ‘‘İstanbul'daki olayların bizim birkaç serseri vatandaşımızın yüzünden çıktığını biliyoruz. Bu konuda ne Türkler ne de Türk yetkilileri suçlamak istemiyoruz.

Bizi etkilemez

Kopenhag'da olay çıkacağını inanmıyoruz. İngiliz yetkililer olay çıkaracak tipleri yurt dışına çıkarmazlar. Biz Londra ve çevresinden geliyoruz. Bizi Leeds'in elenmesi ve Arsenal'ın yenilmesi etkilemez. Biz sadece maçın dostluk havası içinde geçmesini istiyoruz. Burada yaşayan Türklerle maç konusunu da dostça konuşabiliyoruz.’’


Bunları da Beğenebilirsiniz