Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kupa fiyaskosu...

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Meriç ENERCAN

Ankaragücü takımı, federasyona başvurup, kendisi için ısmarlama bir Beşiktaş sipariş etse bundan iyisini bulamazdı. Gerçekten de yönetimini istifaya davet edip, futbolcusuna küfreden ve hiçbir takımın rakip üzerine kuramayacağı baskıyı kendi takımına uygulayan, dertli Beşiktaşlılar bile çare olamadılar Ankaragücü'ne...

Çünkü A.Gücü, kendini yenmek ve elenmek için çok azimliydi. Zannediyorlardı ki, 5 kişiyle adam adama oynayıp, orta alanda rakibi kesmek çözüm olacaktı. İlk yarıda belki bunu başardılar ama Tarık'ın 30'lu dakikalarda kaçırdığı mutlak gol işin dönüm noktası oldu. Bundan sonra A.Gücü ne pozisyon bulabildi, ne de gol atabildi. Hele bir de haftalardır skandal futbol oynayan Yılmaz, stoperliği Ertuğrul'un ayak bileğine vurulacak darbe olarak algılayınca, Ankaragücü takımı 30 dakikayı 10 kişi oynamak zorunda kaldı. Hoş bu, son zamanlarda Ankaragücü'nün kırmızı kart görme alışkanlığının devamıydı ama A.Gücü açısından hiç de iyi gösterge değildi.

A.Gücü yönetimi, kamyonlar dolusu para harcayıp, minibüsler dolusu adam almakla, üstelik bu parlak isimlerin çok faydalı olacağını sanmakla, en büyük yanılgıyı yaşadığını herhalde dün anlamıştır. Başarılı olmak için ille de adı ünlü isimlerin A.Gücü forması giymesi gerekmediği, nice isimsiz kahramanlarla, beklenilenden çok daha büyük işler yapıldığını hatırlamayanların, bilenlere sormasının çok yararlı olacağı da bir başka gerçektir.
Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler