« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kupa finali Kayseri'de

TFF Yönetim Kurulu, bugün Karabük'te yaptığı toplantıda 49'uncu Ziraat Türkiye Kupası finalinin Kayseri Kadir Has Stadı'nda oynanmasına karar verdi. Finalin tarihi ve saatinin daha sonra açıklanacağı bildirildi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

5. MAÇLAR YARIN BAŞLIYOR

2010-2011 sezonu Ziraat Türkiye Kupası final maçı, Mart 2009'da hizmete giren Kayseri Kadir Has Stadı'nın ev sahipliği yapacağı ilk final olacak.

Tüm tribünlerin kapalı olduğu Kadir Has Stadı'nda tribünlerin üst kısmına yerleştirilen radyan ısıtıcılar sayesinde soğuk havalarda seyircilerin üzerine doğru sıcak hava akımı oluşturuluyor. Estetik yapısıyla dikkat çeken stadyumun alttan ısıtmalı ve otomatik olarak +4 dereceye sabitlenen zemini karın erimesini sağladığı gibi soğuklarda sahanın donmasını engelliyor. Drenaj sistemi sayesinde de zeminde su birikintileri oluşmuyor.

Kadir Has Stadı'nın teknik özellikleri ise şöyle:

-Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kadir Has Stadyumu 32 bin 864 koltuk kapasiteli.

-Kendisine ait kapalı otoparkı ve özel girişi olan çeşitli kapasitelere sahip 52 adet loca bulunuyor. Ayrıca kale arkalarında 2 adet sponsor grup locası yer alıyor.

-Stadın etrafındaki 53 bin metrekare alanda yaklaşık bin 500 araçlık otopark yer alıyor. Kadir Has Stadı'nın hemen yanından geçen raylı sistem sayesinde şehir merkezinden stadyuma ulaşım imkanı da en kısa ve hızlı şekilde sağlanmış oluyor.

-Stat 69 metrekare büyüklüğündeki digital skorboarda sahip.

-Her tribünün arkasında UEFA standartlarına uygun seyirciler için kapalı alanlar bulunuyor. 150 metrekarelik bu alanlar kafe, restoran olarak ve çeşitli toplantılar için kullanılacak.

-2'si takımlar için (350 metrekare genişliğinde) olmak üzere toplam 4 adet soyunma odası bulunuyor. Takım soyunma odalarında havuz ve masaj bölümleri yer alıyor. Ayrıca futbolcuların iç mekanda ısınmasını sağlamak amacıyla ısınma koridorları bulunuyor.

- Statta 150 kişi kapasiteli basın toplantı salonu bulunuyor. Bunun yansıra çok amaçlı 3 tane basın çalışma salonu ile birlikte basın tribünü ve basın locaları her türlü teknolojik donanıma sahip.

-Soyunma odaları, koridor boşlukları, basın toplantısı odası vs. gibi tüm birimler UEFA standartlarında yapıldı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler