« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kupa bahane Ramazan şahane

Birçok oyuncusunu dinlendirdiği Kayserispor maçında Fenerbahçe gole kadar olan bölümde mücadele olarak iyi fakat rakip kaleye gitmekte zorlandıklarını gördük. Oyunun önemli olduğu orta saha bölümünde Ramazan, Uygar ve Mehmet Topal’ın ortaya koyduğu performans yaratıcı oyuncu eksikliğini ortaya çıkardı.

Rüştü REÇBER yazıyor
SON GÜNCELLEME

Ramazan hareketli ve çabuk bir oyuncu. Fakat Webo’nun arkasında oynayabilecek tecrübe ve kıvamda değil. Golde ise Hasan Ali’nin arkadaşlarına olan güveninden dolayı topu beklemediği için anlık bir zaaftan gol geldi.

MERT DEVLEŞTİ

Kayseri golü attıktan sonra bile ikinci golü kovaladı. Özellikle Fenerbahçe’nin sağ tarafını Mehmet Eren ve Çağlar ikilisi ile bir hayli yıprattı. Fenerbahçeli futbolcular ilk yarı boyunca bir türlü organize olamadılar. Tek pozisyon ise Caner’in getirip auta attığı toptu.

Eğer ilk yarı 1-0 bittiyse Mert’in kalede ortaya koyduğu performans sayesindeydi. İkinci yarı daha istekli ve arzulu, rakip kaleye daha çok gitmek isteyen bir Fenerbahçe izledik. Özellikle Ramazan’ın Mehmet Topuz ile yer değiştirip sağ kanada geçmesi Fenerbahçe’nin özellikle o bölgede rakip kaleye çok geldiğini gördük. Bu esnada Kayserispor adına da tehlikeli ataklar oldu. Çabuk ve hızlı bir şekilde Fenerbahçe kalesine gelmek istediler. Fakat ilk yarıdaki Mert ikinci yarıda da kaledeydi.

ARDA’YA BENZİYOR

Maçın en iyi adamlarından Caner’in sahada kendisini attırmak için girdiği çabayı İsmail Kartal oyundan alarak engellemiş oldu. Duran topla gelen gol maçın skorunu belirledi.

Ramazan Civelek bana Arda Turan’ın Manisa günlerini hatırlattı. Gelişimini iyi sağlarsa, fiziki gücünü artırırsa ve bunlara tecrübeyi de ekleyebilirse Fenerbahçe uzun yıllar sonra yetenekli bir kanat oyuncusu kazanmış olacak. Ramazan’ın yeteneği ve özelliklerine bakınca gururumuz olan Arda’yı anımsattığını gördüm. Umarım Ramazan bizleri yanıltmaz.


Bunları da Beğenebilirsiniz