Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kupa ayaklanması

İstanbul’da 2 bin kişilik grup İstinye’deki TFF binası önüne gelerek siyah çelenk bıraktı. Trabzon’daki 5 bin kişi ise “Şampiyonluk kupamızı istiyoruz” sloganı attı.

Osman ŞİŞKO - Fatih TURAN / DHA
SON GÜNCELLEME

TRABZONSPOR taraftarları, şike ve teşvik iddialarına yönelik soruşturmayla başlayan süreçteki tepkilerini dile getirmek için Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) binası önünde ve Trabzon’da protesto gösterisi düzenledi.

YÜRÜYÜŞTEN FOTOĞRAFLAR -FOTO GALERİ

TFF’nin İstinye’de bulunan binası önünde toplanan yaklaşık 2 bin kişilik  grup, pankartlar ve sloganlarla Federasyon yönetimini protesto ederlerken, bir süre horon oynadı. İstanbul Trabzonsporlular Platformu Başkanı Ali Uzunay ve Kızılay eski Başkanı Tekin Küçükali, Federasyon binasının önüne üzerinde “Temiz lig istiyoruz” yazılı bir siyah çelenk bıraktı.

G.Saraylılardan destek

İŞTE PROTESTODAN GÖRÜNTÜLER - WEB TV
Uzunay, Trabzonsporluların temiz lig, hak ve adalet için yürüdüğünü vurgulayarak, “58. madde, Türk futbolunun namusudur ve değiştirilemez. Kulüp yöneticilerine buradan sesleniyoruz. 58. maddenin değişimine onay veremezsiniz. Şikecilerle işbirliği yapamazsınız, yapmamalısınız” dedi. Trabzonspor taraftarlarının protesto gösterisine Galatasaraylılardan da destek geldi. TFF önüne yaklaşık 30 kişilik Galatasaray taraftar grubu da geldi.

Şu Metris’in önü

Bordo mavili taraftarlar Trabzon’da da protesto yürüyüşü yaptı. Yaklaşık 5 bin kişiden oluşan taraftarlar ellerinde, “Fener’in oyunu Bizans oyunu”, “MHK istifa”, “Senin gücün karanlığı yırtacak”, “Fenerli federasyona hayır”, “Şampiyonluk kupamızı istiyoruz”, “58. madde kaldırılamaz”, “Şikeyle saadet olmaz”, “Aykut bu kırmızı kartlar irdelensin mi?”, “İsyan sokakta insaf arıyor” yazılı pankartlar taşıdı. Taraftarlar, zaman zaman, “Aydınlar istifa”, “Bize her yer Trabzon”, “Şampiyon Trabzon”, “Taraftar burada vekiller nerede” ve “Şike yapanı düşürün” diye slogan da attı. Yürüyüş sırasında bir minibüsten, “Şu Metris’in önü” adlı türkü çalındı.

TFF'NİN ÖNÜNE SİYAH ÇELENK BIRAKTILAR - WEB TV


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler