ANTALYA HABERLERİ

Kumluca'da su bayramı

DHA
29.03.2017 - 15:43Son Güncelleme :
DHA

 

ANTALYA, (DHA) - BÜYÜKŞEHİR Belediye Başkanı Menderes Türel, Kumluca'da 13 mahallenin içme suyu sorununu çözecek 50 milyon lira yatırım bedelli Karaağaç İçme Suyu Projesi'nin temelini attı, Yenicepınar İçme ve Sulama Suyu Projesi'nin da açılışını gerçekleştirdi.

Temel atma ve açılış törenlerine Kumluca Kaymakamı Polat Kara, Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, meclis üyeleri, muhtarlar, belediye bürokratları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Başkan Türel, 50 milyon lira ihale bedelli Karaağaç İçme Suyu Projesi ile Karaağaç, Çaltı, Güzören, İncirlik, Erentepe, Belen, Yazır, Adrasan, Seylemit, Yeşilköy, Karacaören, Yenikışla ve Çayiçi mahallelerinin yıllardır süregelen içme suyu sorununun tarih olacağını belirtti. Türel, “Proje tamamlandığında 13 mahallemiz 50 sene boyunca Allah'ın izni ile bir daha su problemi yaşamayacak. Bütün derdimiz çocuklarımıza gençlerimize daha iyi bir Türkiye, daha iyi bir Antalya, daha iyi bir Kumluca bırakmak. Bunun için çalışıyoruz" dedi.

YENİCEPINAR İÇME SUYUNA KAVUŞTU

Kumluca'da Mavikent Mahallesi Yenicepınar mevkisinin içme suyu ihtiyacı karşılayan Yenicepınar İçme ve Sulama Suyu Projesi'ni de hizmete açan Başkan Türel, yaklaşık 2 milyon lira maliyetli proje ile 2 metre kotundan alınan suyun inşa edilen çift terfi istasyonu ile 350 metre kotuna çıkarıldığını anlattı. Türel, içme suyundan artan su ile de seraların ve tarım arazilerinin sulama suyu ihtiyacının karşılanacağını kaydetti.

BU HİZMETLER BÜYÜKŞEHİR YASASI SAYESİNDE

Bu hizmetleri Büyükşehir Belediye Yasası sayesinde yapabildiklerinin altını çizen Başkan Türel, “Eğer bu reformu, bu yönetim sistemimizdeki değişikliği gerçekleştiremeseydik, Karagöl'de Karaağaç'ta, Yenicepınar'da hala su bekliyor olurduk. Hala bu sorunlar çözülmemiş olacaktı. Yaptığımız hizmetin gerçek sahibi sizlersiniz. Çünkü sizlerin birliği, beraberliği, desteği olmasaydı, bu yasaları çıkarabilecek desteğiniz olmasaydı hala bu hizmetler bekliyor olacaktı" diye konuştu.

Kumluca'da muhtarlar ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile de bir araya gelen Başkan Türel, sorunlarını dinledi, referandumu anlattı.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Kumluca'da su bayramı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2017 tarihinde saat 15 43’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kumluca'da su bayramı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı