Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kumluca yangını büyüyor

  Göksel YAPAR- Suat SÖĞÜT/KUMLUCA(Antalya), (DHA)
  24 Ağustos 2009 - 17:08Son Güncelleme : 24 Ağustos 2009 - 17:08

  ANTALYA'nın Kumluca İlçesi'nde genç kızılçamların bulunduğu bölgede çıkan orman yangını rüzgarın etkisiyle büyüyor. Yangının etkili olduğu Karacaağaç Köyü'ndeki iki evin tedbir amaçlı boşaltıldığı belirtildi.

  Kumluca'nın Güzören Köyü yakınlarında saat 14.00 sıralarında belirlenemeyen nedenle çıkan orman yangını rüzgarın da etkisiyle büyüyor. Genç kızılçamların bulunduğu bölgede çıkan yangına karadan 20 arazöz ve yangın söndürme işçileri, havadan 5 helikopter ve 1 uçakla müdahale ediliyor. Söndürme çalışmalarına destek için Muğla'dan 2 amfibik uçak istendi. Antalya'daki amfibik uçak ise bu sabah Yunanistan'daki yangına müdahale etmesi için gönderildiği için yangına müdahale 1 uçak eksikle sürdürülüyor.

  Yetkililer, yangının etkili olduğu Karacaağaç Köyü'ndeki 2 evin, tedbir amaçlı boşaltıldığı belirtildi. Bölgeye hareket eden Kumluca Kaymakamı Salih Işık, yangının rüzgarın etkisiyle hızla ilerlediğini kaydetti.

  Antalya Orman Bölge Müdürlüğü Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Aydoğan Türedi, yangının genç orman alanında çıkması nedeniyle hızla büyüdüğünü ve kontrol altına alınmasının zorlaştığını söyledi. Arazi koşulları, genç orman olması ve iklim şartları nedeniyle yangının kısa sürede kontrol altına alınabilecek gibi görünmediğini kaydeden Türedi, “Bu yangını söndürmek günler sürebilir. Bölgedeki tüm ekiplerimiz seferber oldu” dedi.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı