BARTIN HABERLERİ

Kumluca Belediye Başkanı İsmail Can: "İstihdamı Artırıcı Proje Hazırladık"

IHA
08.07.2015 - 16:06Son Güncelleme :

KUMLUCA BELEDİYE BAŞKANI İSMAİL CAN, İŞSİZLİĞİ ÇÖZMEK İSTEDİKLERİNİ SÖYLEDİ

IHA

Bartın’ın Kumluca Belediye Başkanı İsmail Can, istihdamı artırmaya yönelik proje hazırladıklarını ve onay beklediklerini ifade etti.
Bartın’ın Kumluca Belediye Başkanı İsmail Can, beldedeki işsizlik sorununu çözmek için proje yaptıklarını söyledi. Beldedeki işsizliğin en büyük sorununun karayolu ulaşımından kaynaklandığını kaydeden Can, beldenin doğa turizmi açısından canlanması için Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı’na başvurduklarını, projenin onaylanması halinde işsizliği önleme konusunda önemli bir adım atmış olacaklarını ifade etti.
Can şöyle konuştu: “Belediye olarak yapılan hizmetlerin yanında en büyük sorunlarımızdan bir tanesi işsizlik ve istihdam sorunudur. Bununla birlikte tabi ki işsizliği de çözmemiz lazım. Yolun durumu nedeniyle yatırımcı gelmek istemiyordu. Buradaki yerin değerlendirilmesi konusunda yatırımlar yapıyoruz. Yol tamamlandıktan sonra yatırımcı gelecektir diye düşünüyoruz. Bunun yanında doğa turizmi için bir proje hazırladık. BAKKA’ya projemizi sunduk. Kumluca gezen yaylası, aksu şelaleleri ve yöresel değerlerin tanıtımı üzerine projemizi sunduk. Önümüzdeki günlerde projenin durumu belli olacak. Kumluca doğa önünden zengin bir bölge. Ama tanıtımı yapılmadığından hizmete sokulamamış bir bölge. Değerli bölgelerimize yatırımlar yaparak o kısımları turizme açmak istiyoruz. Diğer taraftan buraları fuarlarda tanıtarak insanları bölgeye çekmek istiyoruz. Yine projede kadınlarımıza yönelik çalışmalar var. Bu çalışmadan bir tanesi keten bezi dokumacılığı ve pestil ve kestane şekerinin tanıtımı ve işlenmesidir. Bu anlamda kurslar düzenleyeceğiz. Bu kurslara katılan kadınlarımız sertifika ve günlük ücretler alacaklar. Yeni bir iş alanı ortaya çıkartmış olacağız. Projemiz bölgemiz için önemli bir ihtiyaç. Bu nedenle projenin geçmesini ümitle bekliyoruz.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bartın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bartın ilinden Kumluca Belediye Başkanı İsmail Can: "İstihdamı Artırıcı Proje Hazırladık" hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Temmuz 2015 tarihinde saat 16 06’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kumluca Belediye Başkanı İsmail Can: "İstihdamı Artırıcı Proje Hazırladık" haberi güncellenecektir.

BARTIN İLÇELERİ

BARTIN NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  06:11
 • Guneş
  08:01
 • Öğle
  12:56
 • İkindi
  15:14
 • Akşam
  17:28
 • Yatsı
  19:06
Sayfa Başı