BURSA HABERLERİ

Kumla’da Doğalgaz Çalışmaları Başladı

IHA
31.10.2015 - 17:20Son Güncelleme :

KUMLA BÖLGESİNDE DOĞALGAZ ÇALIŞMALARI YENİDEN BAŞLADI.

IHA

Bursa’nın Gemlik ilçesinin Kumla bölgesinde doğalgaz çalışmaları yeniden başladı.
AKSA Doğalgaz Şirketi Gemlik Müdürü Levent Üstüner, belediye meclis üyeleri ve vatandaşların katıldığı törenle çalışmaların startını veren Belediye Başkanı Refik Yılmaz, 7 Haziran seçimleri sonrasında ortaya çıkan siyasi belirsizlik sebebiyle artan faizler ve yükselen döviz yüzünden çalışmalara birkaç aylık ara verdiğini söyledi. EPDK üst kurulu ile yapılan görüşmeler neticesinde aksaklıkların çözüldüğünü ifade eden Yılmaz, Gemlik Belediyesi olarak Kumla’nın doğalgaza kavuşması için 4 yıldır mücadele ettiklerini hatırlattı.
2012 yılında 6 bin imza topladıklarını bildiren Yılmaz, EPDK VE AKSA doğalgaz şirketi ile yapılan çalışmalar ve projenin ardından mayıs ayında çalışmalara başlandığını kaydetti. Yılmaz, üç gün önce EPDK VE AKSA arasındaki görüşmelerin olumlu geçtiğini ve çalışmalara kaldığı yerden başlandığını söyledi. Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ve EPDK Genel Müdürü Mustafa Yılmaz’a teşekkür eden Yılmaz, kuru fasulyeli eylem yapan muhalefete tepki gösterdi. Yılmaz, “22 yıl önce Türkiye’nin en büyük şehrine su veremeyen, 30 yıl önce insanları tüpgaz kuyruklarında süründüren zihniyet, alaycı bir üslupla bizi eleştirmeye kalktı. Bizleri de kendileri gibi beceriksiz göstermek istediler. Ancak AK Parti belediyeciliğinde verilen sözler yerine getirilir. Kumla doğalgaza 2016 yılında kavuşacak. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.
Kumlalılar tarafından alkışlanan Yılmaz, yeniden başlayan çalışmalar hakkında teknik ekipten bilgi aldı.
AKSA Doğalgaz Firması Gemlik Müdürü Levent Üstüner de, ekonomik istikrarsızlık sebebiyle artan maliyetin çalışmaları sekteye uğrattığını ifade etti. Buna rağmen zamlı tarifeden değil, geçerli tarifeden işlem yapılacağını açıklayan Üstüner, çalışmaların aralıksız devam edeceği sözünü verdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bursa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bursa ilinden Kumla’da Doğalgaz Çalışmaları Başladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Ekim 2015 tarihinde saat 17 20’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kumla’da Doğalgaz Çalışmaları Başladı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı