« Hürriyet.com.tr
MENÜ

'Küme düşüremezler'

Beşiktaş Divan Kurulu Üyesi Avukat Ali Rıza Dizdar, twitter'dan yaptığı açıklamalarda "Şike ile adı anılan takımlar yakın zamanda küme düşürülecekler" yorumları ile ilgili olarak açıklama yaptı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Avukat Dizdar, twitter hesabından yaptığı açıklamalarda yargılama süreci bitmeden, ceza kesinleşmeden küme düşme cezasının verilemeyeceğini söyledi.

İşte Dizdar'ın o yorumları...

Ahmet Çakır gibi kişileri de dinledikten sonra yazacağım. Bu efendiler ahkam kesmesinler, ayip oluyor. Bu ne bilgelik anlamiyorum, arti tek tarafli taraftarlılığı da anlamıyorum.

Yargı kararı kesinleşmeden infaz yapılamaz. Ceza, disiplin cezasında uygulamaya yol açar ama disiplin cezasi suç işlenmesine delil olamaz.

6222'ye göre şike cezası kesinleşirse 58 göre kulübü düşürürsün. O zaman 58'e bir ilave yapılır, hakkinda cezasi kesinleşen kulüp kümeden düşürülür. Yargilama bitmeden, ceza kesinleşmeden düşürme karari VERİLMEZ. Kişiye TEDBİR karari verilir. İş, tüm spor hukukuna ve yargilama hukukuna uygun olur.

Artik bu boş konuşan ulemalar sussun. Yargida olan kafalarına da uymayan tabelerle ilgili yorum yapmasinlar. Meslegi avukat olan arkadaşlarima laf atmasinlar. Hukuk tartisilarak gerçeği biz hukukçular sayesinde bulur.


Bunları da Beğenebilirsiniz