« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Küme düşmeye kadar götürür"

Eskişehirspor Profesyonel Futbolcular Derneği Başkanı Prof. Dr. Fethi Heper, Eskişehirspor'a yapılması planlanan yeni stadın mevcut yerine yapılmasının Eskişehirspor'u küme düşmeye kadar götürebileceğini iddia etti.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Heper, düzenlediği basın toplantısında, şu anda 54 üyenin bulunduğu derneklerinin 30 Nisan'da kurulduğunu belirterek, derneğin 1965'den bugüne kadar Eskişehirspor'da forma giymiş futbolcuların katılımıyla oluştuğunu bildirdi.

Derneğe ulaşabildikleri bütün futbolculara davet ettiklerini ifade eden Heper, şöyle konuştu: “Derneğimiz küçük bir çocuk bunu büyütmek istiyoruz. Bu derneğimizi dayanışma, birlik ve beraberliği sağlamak, gerekli sosyal yardımları yapmak için kurduk. Kimse üzerinde siyasi ve manevi baskı kurmayacağız. Derneğimizin kimseye baskı kurma gibi bir amacı yok. Eski kulüp başkanlarımıza ulaşıp onları derneğe dahil etmek istiyoruz. Yeni yapılacak, stadın altına bir yer almayı planlıyoruz. Dernek binamız da orası olacak.”

“TARAFTARDAN UZAK KALMAK İSTEMİYORUZ”

Heper, bir gazetecinin “yeni stat tartışmalarını nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusu üzerine, şunları kaydetti: “Eskişehirspor'un yeni stadının Muttalip'e veya Sazova Mahallesi yapılması planları vardı. Eskişehirspor'un menfaatleri açısından en uygun yer Sazova'dır. Çünkü, bir stat iki yıldan önce bitmez. Stat mevcut yerine yapılırsa ve Eskişehirspor farklı yerlerde maç yaparsa, takım sıkıntılı günler yaşar. Anadolu Üniversitesi (AÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yükseokulu'nun (BESYO) futbol sahası da Eskişehirspor için uygun değil. Seyirci potansiyeli açısından sıkıntılı. Sazova'da yapılacak bir stat bitene kadar Eskişehirspor mevcut Atatürk Stadı'nda maçlarını oynayabilir. Daha sonra yeni stada geçer. En mantıklısı bu. Stadın mevcut yerine yapılması Eskişehirspor'u küme düşmeye kadar götürür. Biz taraftardan uzak kalmak istemiyoruz. Bu politik bir karar. Başbakan bu kararı açıklayacak.”

Derneğin basın sözcüsü Hüdai Doğu da Eskişehirspor'da görev yapmış kişiler dışından herkesin yeni statla ilgili konuştuğunu belirterek, bu yeni statla ilgili Eskişehirspor'da görev yapan kişilerin atlanmaması gerektiğini bildirdi.
Eskişehirspor'un efsane takım kaptanı Heper'in bu konudaki görüşlerinin alınması gerektiğini vurgulayan Doğu, “AÜ BESYO sahasından oynadığımızda Atatürk Stadı'nda kurduğumuz baskıyı kuramayız. Allah korusun takım sıkıntı yaşar” dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz