« Hürriyet.com.tr
MENÜ

'Küme düşme kaldırılamaz'

Basketbol Federasyonu Asbaşkanı Aytek Gürkan, bayanlarda küme düşmenin kaldırılması konusunda herhangi bir çalışmasının olmadığını belirterek, "Bu aşamada böyle birşey olmaz” dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Gürkan, sarı-kırmızılıların futboldan ayrı bir kasayla çalışmak için basketbol branşını 2-3 sene önce ayırdığını ifade ederek, “Bunu yaparken altyasını da hazırlamaları lazımdı. Sponsorlar, yönetim kadrosu, pazarlamacılar olmalıydı. Bunların hiçbirin yapmayıp, önce (Biz ayrıldık takım kuruyoruz), sonra da (Kulüp bize sahip çıksın) dediler” diye konuştu.

İdari olarak iyi bir ekip kurulamadığını vurgulayan Gürkan,  “Uğraşan insan sayısı çok azaldı. (Başkan sahip çıksın) deniyor. Başkan onların istediği tarzda davrandı ve basketbol branşını ayırdı. Ama Galatasaray camiası, Fenerbahçe ve Beşiktaş gibi amatör branşlara sahip çıkmadı. Benim esas rahatsızlık duyduğum şey Galatasaray camiasından, işadamlarından 3-5 kişi çıkıp 50-100 bin dolar vererek bu branşlara sahip çıkmaması. Bu kadar büyük bir kulübün bu duruma düşmesi acı bir hadise” dedi.

Federasyonunun bayanlarda küme düşmenin kaldırılması konusunda herhangi bir çalışmasının olmadığını açıklayan Aytek Gürkan, "Ligin sonunda (Bu sezon küme düşme yok) diyemeyiz. Herkes bütçesini ona göre yaptı, ABD'li aldı. Küme düşme yoksa diğer takımların suçu ne. Bu aşamada böyle birşey olmaz” diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler