Ege Haberleri

  Kumdan tablolar

  Nilüfer KANDIRMIŞ/BODRUM (Muğla), (DHA)
  09.08.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Kum sanatçısı 29 yaşındaki Veysel Çelikdemir, Bodrum’da Ortakent-Yahşi Belediyesi Ramazan Etkinlikleri kapsamında gösteri yaptı.

  Özel bir televizyon kanalında yayınlanan ’Yetenek Sizsiniz’ yarışmasına katılarak kum sanatını tanıtan ve başarısını kanıtlayan Çelikdemir, büyük ilgi gördü.
  İstanbul’da yaşayan Veysel Çelikdemir, Gazi Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim İş Öğretmenliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra kum sanatı ile tanıştı. Yurtdışındaki örneklerinden esinlenerek 5 yıl boyunca kendini kum sanatı alanında geliştiren Çelikdemir, Ortakent-Yahşi Belediyesi tarafından düzenlenen Ramazan etkinliklerine katıldı. Taşlıkburnu etkinlik alanındaki gösteriyi, Ortakent-Yahşi Belediye Başkanı MHP’li Mehmet Onur Şahbaz’ın da aralarında bulunduğu 500 kişi izledi. Çelikdemir, Ramazan ayına özel yaptığı planlı ve doğaçlama tablolarla izleyenleri hayran bıraktı.

  Kumdan tablolar


  Çelikdemir, "Resim hayatımda hep vardı. Çocukluğumdan beri resim yapıyorum. Eğitim alırken kitap resimleri çizdim, çizgi romanlar hazırladım. Çeşitli dergilerde karikatürlerim yayımlandı. Daha sonra kum sanatı ile tanıştım. 5 yıl boyunca kendimi bu yönde geliştirdim. Resim yapabileceğim kumun karışımını uygun hale getirdim. Çalışmalarımı hazırladığım kum karışımı ile yapıyorum. Tabii kum sanatı evde otururken tek başınıza yapabileceğiniz ya da yapayım da duvara asayım, diyebileceğiniz bir sanat değil. Bu nedenle paylaşmak amacıyla yapılan sanattır. Özel toplantı ve davetlere katılarak yaptığım bu sanatı paylaşıyorum" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı