« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kumbul para peşinde

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Başkanın aklında sadece bu sorun var

Kulüp binasında yapılan yönetim kurulu toplantısında ‘‘Futbolcuları parasız tatile gönderme ayıbını yaşamak istemiyorum’’ diyen Başkan Kumbul, Siirt Jetpa maçı öncesi ödeme yapmak için çare arıyor.

UMUT IŞIĞI

Tarihinin en büyük mali krizini yaşayan Antalyaspor'da, futbolcuların 3 aydır ertelenen alacaklarının ödenmesi için nihayet umut ışığı belirdi. Başkan Bekir Kumbul'un, önceki gün yapılan toplantıdan sonra yöneticilere, ‘‘Bu futbolcuları parasız tatile gönderme ayıbını yaşamak istemiyorum. Hiç olmazsa maçbaşı alacaklarının bir bölümünü ödersek çocuklar da biraz olsun nefes alır. Bu sorun yüzünden çok huzursuzum’’ şeklinde konuştuğu öğrenildi.

770 MİLYAR

Antalyaspor'da, pazar günü oynanan G.Birliği maçı ile futbolcular parasını alamadıkları 3'üncü 4 maçlık periyodu tamamlamıştı. Futbolcuların şu anda 12 maçbaşı, transfer taksitleri ve 2 maçlık prim olmak üzere 770 milyar lira alacağı bulunuyor. Başkan Kumbul, devre arası tatili başlamadan en azından 115 milyar lira tutan bir 4 maçbaşı parasını ödemek istiyor. Kumbul, Teleon'dan gelen çeklerin tahsil tarihini de yılbaşı tatilinin öncesine çekmeye çalışıyor.

SÖZ VERMİŞTİ

Kumbul, bir süre önce futbolcularla yaptığı toplantıda mali krize rağmen mutlaka kaynak bularak devre arası tatili başlamadan ödemelerin bir kısmını yapacakları sözü vermişti. Kulübün ödeme sıkıntısı çektiği dönemde kırmızı beyazlı futbolcuların da büyük bir özveri gösterdiğini belirten Kumbul, ‘‘Sıkıntı en çok onları etkiledi. Ve bu dönemde gerçekten büyük fedakarlık gösterdiler. Bütün imkanlarımızı zorlayarak fedakarlıklarının karşılığını vereceğiz’’ dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz