İSTANBUL HABERLERİ

Kumbaralarda biriken kitap ve oyuncaklar sahiplerini buldu

DHA
28.03.2016 - 11:20Son Güncelleme :
Kumbaralarda biriken kitap ve oyuncaklar sahiplerini buldu
DHA

İSTANBUL(DHA) KARTAL Belediyesi ilçe geneline yerleştirdiği kumbaralardan topladığı oyuncak ve kitapları, köy okullarında eğitim gören çocuklarla buluşturmaya devam ediyor. Kartal Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nün “Kitaplar Kartal’dan Okuması Sizden” sloganı ile başlattığı proje, ilgi gördü. Kampanya kapsamında binlerce kitap ve oyuncak ihtiyaç sahiplerini buldu.
ÇOCUKLAR KİTAP VE OYUNCAKLA BULUŞURKEN DOĞA DA KORUNUYOR
Proje kapsamında Kartal’ın 8 farklı noktasındaki “Oyuncak ve Kitap Kumbaraları”nda biriktirilen ürünlerden kullanılabilecek durumda olanlar ihtiyaç sahiplerine verilirken kullanılamayacak olanlar ise geri dönüşüme kazandırılıyor. Kartal Belediyesi, örnek teşkil eden kitap paylaşım projesi ile hem doğayı koruyor, hem de ihtiyacı olan çocukları kitap ve oyuncaklarla buluşturuyor.
Bingöl Merkez Ortaokulu, Sivas İmranlı Çok Programlı Anadolu Lisesi, Kocaeli Darıca Anadolu Lisesi başta olmak üzere Anadolu’nun birçok okuluna kitap ve oyuncak yardımı yapıldı.
KARTAL’IN 8 FARKLI NOKTASINDA “OYUNCAK VE KİTAP KUMBARALARI”
Oyuncak ve Kitap Kumbaraları, Kartal Ekolojik Pazar Alanı, Ankara Caddesi, Atalar Merkez Kreş, Kordonboyu Kreş, Uğur Mumcu, Yakacık, Soğanlık ve Hürriyet Kültür Merkezi alanlarında bulunuyor.
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden Kumbaralarda biriken kitap ve oyuncaklar sahiplerini buldu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Mart 2016 tarihinde saat 11 20’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kumbaralarda biriken kitap ve oyuncaklar sahiplerini buldu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı