Gündem Haberleri, Son Dakika, Haberler

GÜNDEM

  Kumarhaneyi şikáyet etti, canından oldu

  26 Mart 2007 - 00:00Son Güncelleme : 26 Mart 2007 - 01:10

  Ankara’da apartman dairesinde "dernek2 görüntüsü altında kumar oynatan 41 yaşındaki Engin A. kendilerini polise şikáyet eden komşuları 35 yaşındaki üç çocuk babası Cemalettin Ay’ı öldürdü, Eyüp Yılmaz’ı da yaraladı.

  ANKARA’da Engin A, kardeşi 34 yaşıdaki Bülent A. ile Yenimahalle Şentepe’de bir apartmanda alt katta, "Şentepe Karahöyük Caddesi ve Çevresi Sosyal Yardımlaşma Derneği" adı altında bir lokal açtı. Aparatman sakinleri, 15 gün önce, polise başvurarak kumar oynatıldığı için lokalin kapatılmasını istediler.

  Engin A. ve Bülent A. kardeşler, önceki sabah saat 05.40 sıralarında binanın girişinde bulunan camları kırdılar. Olay yerine gelen polisler, vatandaşların şikáyetlerine rağmen iki kardeş hakkında işlem yapmadı. Daha sonra çıkan olayda yaralanan Eyüp Yılmaz, yaşadığı dehşeti gözyaşları içinde şöyle anlattı:

  GİT, VUR ŞUNLARI

  "Evimizde uyurken zillerimizin çaldığını duyduk. İki kardeş küfürler yağdırıyordu, ellerinde bıçak ve silah vardı. Bütün apartmanı ayağa kaldırdılar. Olay yerine polisi çağırdık, fakat iki kardeşi gözaltına dahi almadılar. Bunun üzerine Bülent A. ağabeyine ’Git vur şunları’ dedi. Engin A. ayağıma ateş etti. Arkadaşım Cemalettin, beni kurtarmak için üzerime yattı. Aldığı kurşun yaralarıyla hayatını kaybetti. Eğer mermileri bitmeseydi daha çok kişiyi öldüreceklerdi."

  O POLİS NE OLACAK

  Kasığından, sırtından ve ayağından vurulan Ay’ın hayatını kaybetmesinin ardından harekete geçen Cinayet Bürosu polisleri, yaptıkları kısa süreli çalışma sonucu zanlılar Engin A. ve Bülent A’yı yakaladı. Saldırıda hayatını kaybeden Ay, dün düzenlenen cenaze töreninin ardından Karşıyaka Mezarlığı’nda toprağa verildi. Apartman sakinleri, kardeşler hakkında hiçbir işlem yapmayan polisten şikáyetçi oldular.

  Etiketler:
  Okuyucu Yorumları { Toplam 146 Yorum }
  • hakan akçay 26.3.2007 19:04:39
   Yorumun devamı:eşide başka okulda müdür olan bayan öğretmen eşine söyler ve müdür olan kişi akrabalarına ömüdür yardımcısını evine giderken ağız burun kırdırıp dövdürür.Sonuç ne oldu dayak kendisine kar kaldı.Tayin istedi ve gitti.İnsanlar hukuksuzluğu hak kabul etmekte ve gücünü hukuksuzlukta kullanmakta.Burada hiçbir şey yapamazsınız.Taki Gerçekten kanunlar haklının yannında yer alırsa.Öldüren aynı şekilde öldürülmeli.Cezalar ağırlaştırılmalı yoksa sokaklar kanunların değil güçlünün elinde ola
  • Sard Cenk 26.3.2007 19:01:49
   Akıl alır gibi değil.<br>
  • hakan akçay 26.3.2007 18:59:39
   Eğer siz kanun yapıcılar hukukçular allahtan daha merhametli olmaya çalışırsanız.İnsanların sonları bu olur.Hiç kimdsede korkusundan bundan böyle şikayet edemeyecek duruma gelir.İnsanlarda zaten gittikçe ahlak çöküntüsü yaşanmakta ve gittikçe bozulmaktadır.Görevli müdür yardımcısı görevinin bilincinde görevini yapar.Kız öğrenci yurdunda görevli bayan nöbetçi öğretmen,müdür yardımcısına söylemeden görev mahallinden ayrılır.Müdür yardımcısı.Tutanak yazar savunması istenir.Sonuç:
  • sevgi aksu 26.3.2007 18:27:02
   yani her gün bu tip olaylar oluyor nerdeyse bu memlekette..duymadığımız kimbilir daha neler var..<br>peki sizce bu normal mi?<br>emniyet müdürü buna ne diyor.<br>ya içişleri bakanlığı<br>yada hükümet...<br>birşey diyen var mı.. yoksa amaç mı bu??<br>gercekten bu aklıma gelir oldu
  • sevgi aksu 26.3.2007 18:26:12
   3 cocukla yalniz kalan bir kadın... 35 yasında gereksiz ve anlamsız yere öldürülen bir adam.. ve babasız kalmaya mahkum edilen bebekler...<br>
  • Mehmet KAMAR 26.3.2007 18:10:15
   EVET VATANDAŞLIK GÖREVİNİ YAPMANIN ÖDÜLÜ BU DEVLET VE ÖZELLİKLE EMNİYETİ ŞAHSEN TAKDİR ETTİM....
  Sayfa Başı
  Haberlerkurbanbayramisonbahar gezilecek yerMaşukiyesonbaharrotalariNazcaNazca ÇizgileriŞili