Gündem Haberleri

  Kum heykeller göz aldı

  Hürriyet Haber
  24.11.2009 - 11:21 | Son Güncelleme:

  DÜNYANIN en büyük kum heykel organizasyonları arasında yer alan, 11 ülkeden 40'a yakın sanatçı ile 30 kişilik teknik ekibin 2 aylık uğraşı sonucu ortaya çıkan ‘Uluslararası Antalya Kum Heykel Festivali’ (Sandland), 1 Aralık'ta sona eriyor.

  Kumun doğal güzelliğinin yanı sıra, özel ışık ve ses sistemleriyle donatılarak 9 Haziran'da ziyaretçiye açılan sergide, aralarında ‘Mısır Piramidi’, ‘Ergenekon Efsanesi’, ‘Aborjin’, ‘Viking Gemisi’, ‘Nuh'un Gemisi’, ‘Firavun’, ‘Kızılderili’ gibi devasa boyuttaki 100'ü aşkın pek çok eser geride hiçbir iz bırakmadan yok olacak.
  Festival Genel Direktörü Cem Karaca, Lara Beach Park bünyesinde düzenlenen festivali bu yıl 120 bin kişinin ziyaret ettiğini söyledi. Cem Karaca, 5 bin ton kum kullanılarak 7 bin metrekare alanda ‘Mitoloji’ temasıyla düzenlenen festivalde sergilenen heykellerin, 2010 yılında düzenlenecek festivalde farklı bir temada tekrar kullanılmak üzere yıkılacağını kaydetti.
  2010 yılında düzenlenecek festivalin temasının ise sanatseverlerin beklentileri göz önünde tutularak belirleneceğini kaydeden Cem Karaca, internet sayfasına gelecek talepleri tema belirlemede dikkate alacaklarını söyledi.

   


  Kum heykeller göz aldı

   

  Kum heykeller göz aldı

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı