« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kulüplere kanun dayatmıyoruz

Bakan Kılıç, “Mali yönetimin UEFA’nın finansal fair-play disiplinine uygun hale getirilebilmesi için Kulüpler Yasası’nın çıkması zaruri” dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

GENÇLİK ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Türkiye’de Kulüpler Yasası’nın çıkmasının zorunlu bir hale geldiğini belirterek, “Kulüplerin mali yönetiminin UEFA’nın finansal fair-play disiplinine uygun hale getirilebilmesi için Kulüpler Yasası’nın çıkması zaruridir” dedi. Kulüplere kanun dayatma amacında olmadıklarının altını çizen Kılıç şöyle devam etti: “Temlik bilmecesinin berraklık kazanabilmesi için kulüpler yasasının çıkarılması zaruridir. Yabancı sayısının altyapıdan gelecek Türk futbolcuları koruma altına alabilecek şekilde kalıcı, nihai ve günden güne değiştirilmeyecek bir disiplin oluşturması adına yasanın çıkması zaruridir.

Dernekler Yasası ile olmaz

Büyük kulüplerin bünyesinde amatör branşları kuvvetlendirmeleri ve Türk sporuna amatör branşlarda başarıyı kalıcı hale getirebilmek için yasanın çıkması zaruridir. Kulüplerin gelirlerinin artırılması yönünde adımların atılması gerek. Bütün bunlar için de kulüpler yasasının çıkarılması lazımdır. TFF, kulüpler ve federasyonlar işine içine girmezse, süreç başarılı olmaz. Bu adımı birlikte atacağız ya da mevcut Dernekler Yasası ile yönetilmeye devam edecekler ve daha büyük sorunlarla mücadele edecekler.”  

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.