« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kulüplere borç müjdesi

"10 yıla bölünecek olan kulüplerimizin borçları, yeniden yapılanacak" diyen Futbol Federasyonu Başkanı, her takıma eşit mesafede olduklarını söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
FUTBOL Federasyonu (TFF) Başkanı Hasan Doğan, "Kulüplerimizin borçları 10 yıla bölünecek ve yeniden yapılanacak" dedi. Çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere dün Samsun’a giden Doğan, Samsunspor Kulübü’nü ziyaret etti. Samsunspor Başkanı Sezgin Gümüş ile görüşen Doğan, ziyarette, kulüplerin en büyük sorununun vergi ve SSK borçları olduğunu belirtti.

Türkiye liglerinin temiz ve şaibesiz bir sezon geçirdiğini kaydeden Doğan, "Kulüplerin güvenine layık bir federasyon var. Tüm takımlarımıza eşit mesafedeyiz. Bizim hedefimiz hem liglerin kalitesini artırmak hem de gelir getirici kaynakları artırmaktır. Bunların başında da taraftarların rahat maç izlemeleri için statları modernize etmek gelir. Bu konuda federasyon olarak her türlü teklif ve öneriye açığız" dedi.

Bafra’ya tesis sözü

A Milli Takım’ın Avrupa Futbol Şampiyonası’nda büyük başarıların altına imza atacağına inandığını da belirten Doğan, "Millilerimize olan güvenimiz tam" diye konuştu. Samsun Başkanı Gümüş, Doğan’a 55 numaralı Samsunspor forması hediye etti. Bu arada Futbol Federasyonu’ndan yapılan açıklamada, "Futbol Federasyonu protokol tribününü kendi düzenlemek istiyor" şeklinde basında çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığı bildirildi.

Öte yandan Hasan Doğan, başsağlığı dilemek için Bafra Belediyespor’u ziyaret etti. Kulübün yaşadıklarından dolayı büyük üzüntü duyduğunu söyleyen Doğan, "Teknik direktörümüz ve antrenörümüze Allah’tan rahmet diliyoruz. Türk sporu adına büyük bir acı yaşadık. Bafra Belediyespor’a bir tesis kazandırmak için bakanımızla birlikte söz verdik" dedi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler