« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kulüplere alt yapı şart

Kadrosunu Melih, Ömer, Feyzi ve Burak gibi genç ve TB2L’de uzun süre forma giyecek oyuncularla güçlendiren Gelişim Koleji, yıllardır yaptığı uzun vadeli planların karşılığını almaya başladı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

basketfaul.com'un haberine göre, son dönemde A takıma kazandırılan Mustafa Erdoğan, Yılmaz Kırıklı, Kaan Yılmaz, Emir Gökalp, Cem Talas ve Fatih Kızılca ile birlikte uzun vadeli programın ilk adımlarını attıklarını belirten Genel Menajer Namık Yazlar, “Kalıcı ve uzun süreli başarılar için kulüplerin altyapı yatırımı yapması şart. Kulüpler ancak bu şekilde ayakta kalabilir” dedi.

Özellikle son dönemde bazı kulüp yöneticilerinin “Birçok takımdan daha az harcayıp rakiplerimizden daha iyi bir sezon geçirdik” gibi söylemlerle ortaya çıktığını ancak bu kulüplerin uzun soluklu yaşamları olmadığını gördüklerini vurgulayan Yazlar, “Keşke biraz da Türk basketboluna kaç oyuncu kazandırdıklarını ifade etseler. İddaa’dan ve sponsorlardan gelen hazır paraları idare edecekleri veya anlık başarıların peşinde koşacakları yerde Türk basketbolunun da gelişimine katkı koyabilseler. Uzun vadeli program yapmayan kulüpler, ekonominin çarkları arasında her zaman zorlanacaklar” diye konuştu.

Yazlar, altyapı kökenli ve genç oyuncuların fazla olduğu Gelişim Koleji’nin TB2L’deki tüm dönemlerinde planlı ve programlı adımlar attığına işaret ederek “Hazırlık dönemi, Porrini ve Feyzi’nin sakatlığı nedeniyle istediğimiz gibi geçmedi. Sercan, Özgün ve Dearman gibi tecrübeli oyuncuları gençlerle harmanlayarak takımımızı belirli bir seviyenin üzerine çıkardık. Forma giyen gençlerin performansı bize umut verdi. Federasyon Kupası’nda bir basamak daha yukarıya çıkarak lige hazır hale geleceğiz” dedi.
 


Bunları da Beğenebilirsiniz