Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kulüplerden Van'a yardım

Trabzonspor kulübü, resmi ürün satış firması TS Club’ın 1 haftalık internet ortamındaki satış gelirini, Van’daki depremzedelere aktarma kararı aldı.

Yunus Emre SEL/TRABZON (DHA)
SON GÜNCELLEME

Başkan Sadri Şener’in isteği ve yönetim kurulunun onayıyla böyle bir kararın alındığı ve bir haftalık gelirin tamamının bu bölgeye aktarılacağı belirtildi. Trabzonsporlu yetkililer, Van’da meydana gelen felakete duyarsız kalamayacaklarını belirterek, “Biz de kulüp olarak bir katkı yapmak istedik. Taraftarlarımızın da desteğiyle önemli bir yardım yapacağımızı düşünüyoruz” dedi.

GALATASARAY İKİ YARDIM TIR'I GÖNDERECEK

Galatasaray Kulübü, Van'da meydana gelen depremin ardından taraftarlarıyla birlikte yürüttüğü organizasyonla, bölgeye iki yardım TIR'ı gönderecek.

Sarı-kırmızılı kulübün internet sitesinde yapılan açıklamada taraftara yardım çağrısında bulunuldu.

Depremzedeler için soğuk havaya, gıdasızlığa, barınaksızlığa karşı işe yarayacağı düşünülen yardım malzemelerini taşıyacak iki yardım TIR'ından taraftarların katkısıyla oluşturulacak aracın 26 Ekim Çarşamba günü Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena'dan Van'a hareket edeceği açıklandı.
Kulübün yardım TIR'ının ise bu akşam saat 19.00'da Van'a gideceği bildirildi.

BEŞİKTAŞ'TAN 3 BİN 500 PARÇA GİYECEK

Beşiktaş Kulübü, Van'da meydana gelen depremin ardından depremzedelere yardım için harekete geçti.

Kulübün internet sitesinde yapılan açıklamada, depremden sonra zor şartlar altında yaşamlarını sürdüren vatandaşların acil olarak ihtiyaç duyduğu 3 bin 500 parça çeşitli giyecek eşyasının, Van'a ulaştırılması için Türk Kızılayı'nın Beşiktaş'taki şubesine teslim edileceği bildirildi.

SAMSUNSPOR'DAN 50 BİN LİRA

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Samsunspor, Van'da yaşanan deprem sonrası, Başbakanlık tarafından başlatılan yardım kampanyasına, 50 bin lira destekte bulundu.

Samsunspor Kulübü Başkanı Kazım Gürol Yılmaz, yaptığı açıklamada, Van'da yaşanan depremde mağdur alan vatandaşlar ile aynı acıyı yaşadıklarını söyledi.

Başbakanlık tarafından başlatılan yardım kampanyasında bölge insanına destek olmak amacıyla Samsunspor Kulübü olarak 50 bin lira destekte bulunduklarını ifade eden Yılmaz, “Deprem felaketinde yakınlarını kaybeden vatandaşlarımızın acılarını paylaşıyoruz. Hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyoruz. Acı tablonun büyümemesi adına enkaz altında kalanların da bir an önce kurtarılmalarını sabırsızlıkla bekliyoruz. Vatandaşlarımızın yaşadığı deprem acısını paylaşıyor ve büyük üzüntü duyuyoruz” diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz