Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kulüplerden başsağlığı mesajları

Türkiye Futbol Federasyonu ve kulüpler, Van'da meydana gelen deprem nedeniyle başsağlığı mesajı yayınladı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Kulüplerin resmi internet sitelerinden yayınladığı mesajlar şöyle;

TÜRKİYE FUTBOL FEDERASYONU

Federasyonun resmi internet sitesinde “Başımız sağolsun” başlığıyla yayınlanan mesajda, şu ifadelere yer verildi:

“Van'ın Tabanlı Köyü'nde meydana gelen ve çevre illerde de hissedilen 7,2 şiddetindeki depremde çok sayıda vatandaşımızın hayatını kaybettiğini, çok sayıda vatandaşın da yaralandığını öğrenmiş bulunuyoruz. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Tanrı'dan rahmet dilerken, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar, milletimiz de başsağlığı dileriz.”

FENERBAHÇE

Fenerbahçe Kulübü'nün, Van'da meydana gelen deprem ve Hakkari'de 3 askerin şehit olması nedeniyle resmi internet sitesinden "Milletimizin başı sağolsun" başlığıyla yayınlanan başsağlığı mesajında şu ifadelere yer verildi:

"Van'da Tabanlı köyü merkezli 7,2 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini ve depremin Iğdır'dan Hakkari'ye, Van'dan Şanlıurfa'ya kadar yerleşim merkezlerinde hissedildiği bildirildi. Depremde bazı binaların yıkıldığını, çok sayıda binanın hasar gördüğü ve can kaybı yaşandığı, öte yandan Hakkari'de ise 3 askerimizin şehit olduğunu ve 6 askerimizin de yaralandığı haberlerini üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayız.

Depremde hayatlarını kaybeden vatandaşlarımızın ailelerine başsağlığı diliyor, yaralı olarak enkazdan kurtarılan vatandaşlarımızın da biran önce eski sağlıklarına kavuşmalarını istiyoruz. Şehitlerimize de Allah'tan rahmet, şehitlerin yakınları, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Türk ulusuna başsağlığı, yaralılara da acil şifalar diliyoruz."

BEŞİKTAŞ

"Van'da meydana gelen depremde vatandaşlarımızın yaşamını yitirdiğini ve çok sayıda yaralı bulunduğunu büyük üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Van'ın Tabanlı köyü merkezli 7.2 büyüklüğündeki depremde ilk gelen bilgilere göre bazı binaların yıkıldığı ve birçok binanın hasar gördüğü, yaşamını yitiren vatandaşlarımızın olduğu, ayrıca çok sayıda yaralı vatandaşımızın bulunduğu belirtilmektedir. Depremde hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, ailelerine başsağlığı, enkazdan sağ kurtulan vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz."

GALATASARAY

"Bugün öğlen saatlerinde Van'da meydana gelen deprem nedeniyle hayatını kaybeden yurttaşlarımıza Tanrı'dan rahmet, yakınlarına ve tüm ulusumuza başsağlığı, yaralananlara acil şifalar diliyoruz" denildi.

TRABZONSPOR

Kulübün resmi internet sitesinde yayımlanan mesajda, şu ifadelere yer verildi:

“Van'ın Tabanlı köyünde meydana gelen ve çevre illerde de hissedilen 7.2 şiddetindeki depremde çok sayıda vatandaşımızın hayatını kaybettiğini, çok sayıda vatandaşımızın da yaralandığını üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza yüce Allah'tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar, milletimize de başsağlığı dileriz.”

BURSASPOR

Bursaspor Futbol Kulübü, Van'daki depremde yaşamını yitirenler için resmi internet sitesinde başsağlığı mesajı yayımladı.

Sitede yapılan açıklama şöyle: “Van ilimizde meydana gelen ve çevre illerde de hissedilen 7,2 şiddetindeki depremde çok sayıda vatandaşımızın hayatını kaybettiğini, çok sayıda vatandaşımızın da yaralandığını üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar, ulusumuza başsağlığı dileriz.”

ESKİŞEHİRSPOR

Eskişehirspor'un resmi internet sitesinde “Milletimizin başı sağolsun” başlığıyla yayınlanan mesajda, şu ifadelere yer verildi:

“Van bölgesinde meydana gelen ve çevre illerde de hissedilen 7,2 şiddetindeki depremde çok sayıda vatandaşımızın hayatını kaybetmiş, çok sayıda vatandaşımız da yaralanmıştır. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'dan rahmet, milletimize başsağılığı dileriz.”


Bunları da Beğenebilirsiniz