GeriSpor Kulüpler Birliği üyeleri bağımsız
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kulüpler Birliği üyeleri bağımsız

16 kulüp temsilcisinin toplantısında önce "7’ye 9 oyla Bermek" görüşü ortaya çıktı. Ancak kimse seçimde birbirine güvenmediği için ortak hareket etmekten vazgeçildi.

ANKARA’da dün seçim kulisleri tüm hızıyla sürerken, Genel Kurul’da önemli bir güce sahip Kulüpler Birliği’nin alacağı tavırda merakla bekleniyordu. Gün boyu yaşanan kulislerin ardından Kulüpler Birliği akşam saatlerinde toplantı. Daha önce Haluk Ulusoy’u destekleme kararı alan, ancak sonra Ayhan Bermek’e yönelen Kulüpler Birliği’nde hararetli tartışmalar yaşandı.

9-7 Bermek çıktı

Gece yarısına doğru biten toplantı sonrası Kulüpler Birliği Başkanı Özhan Canaydın, "Haluk Ulusoy’da karar kılmıştık. Ama sonra bazı gelişmeler oldu. Bunları değerlendirdik ve Kulüpler Birliği’ne bağlı kulüplerin seçimde bağımsız hareket etme kararını aldık" dedi.

Kulüpler Birliği’nin toplantısında önce "7’ye karşı 9 oyla Ayhan Bermek’i destekleyelim" görüşü ortaya çıktı. Ancak kimse seçimde birbirine güvenmediği için ortak hareket etmekten vazgeçildi ve Kulüpler Birliği üyeleri delegelerini oy vermede serbest bıraktı.

Seçim sonucuna 3 senaryo

GENEL Kurul’da dün yaşanan gelişmelerle seçim öncesi tablo da değişti. 223 delegenin oy kullanma hakkı bulunan bugünkü genel kurulda Ayhan Bermek cephesi 132 oy alarak Bermek’in seçimi kazanacağına inanıyor. Haluk Ulusoy cephesi ise son kulis çalışmaları ve yaşananlarla

dengelerin değiştiğini belirtiyor. Ulusoy cephesinde "Baskı öncesi Haluk Ulusoy ezici bir oy çokluğuyla seçimi kazanacaktı. Ancak son baskılar sonrası şanslar % 50" görüşünü dile getiriyor. Bu arada Ayhan Bermek’in seçimi kazanacağı, ancak tepki olarak listesinin seçilmeyeceği iddia ediliyor.

İddia’dan isim hakkı verdirmeyiz

İKİNCİ
ve üçüncü lig kulüpleri üzerinde her iki adayın destekçileri yoğun baskı uyguluyor. İddialara göre, Bermek yanlıları, "Oy vermezseniz iddiadan isim hakkınızı verdirmeyiz, ekonomik sıkıntıya düşürseniz" diyorlar. Buna karşılık Ulusoy yanlıları da "Biz her takıma isim hakkı vereceğiz, hatta amatör kulüplere bile" diyerek atağa geçiyorlar.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle