« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kulüpler Birliği, Digitük'ün talebini kabul etti

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Birinci Futbol Ligi Kulüpler Birliği, futbol maçlarının yayıncı kuruluşu Digitürk’ün dolar kurunun 750 bin lira olarak uyarlamasıyla ilgili talebini görüşerek kabul etti.

Digitürk, yıl sonuna kadar kulüplere dolar kuru 750 bin lira üzerinden ödeme yapacak.

Kulüpler Birliği, Futbol Federasyonu’nun Beylerbeyi’ndeki Atatürk Eğitim ve Araştırma Merkezi’nde toplandı.

Toplantı sonrasında bir açıklama yapan birlik başkanı İlhan Cavcav, Türkiye’deki ekonomik koşulları da gözönüne alarak, Galatasaray, Fenerbahçe ve İstanbulspor dışındaki 15 kulübün, yayıncı kuruluş Digitürk’ün dolar kuru 750 bin liradan ödeme yapması yolundaki teklifini kabul ederek imzaladıklarını söyledi.

Futbol Federasyonu’nun buna göre Digitürk ile sözleşmeyi yenileyeceğini ifade eden Cavcav, „Kulüpler bir çatı altında olduğuna göre, buna imza atmayan 3 kulüp de ekseriyetle alınan karara uyacaklardır“ dedi.

Futbol Federasyonu Başkanvekili Ata Aksu da, toplantı sonrası yaptığı açıklamada, Digitürk’ün teklifinin ekseriyetle kabul edildiğini, 3 kulübün çekince koyduğunu, ancak bunun da uyarlamayla ilgili değil, rakamla ilgili olduğunu söyledi.

Aksu, federasyonun 11 Temmuz Çarşamba günü Ankara’da yapılacak toplantıda konuyu değerlendireceğini ifade ederek, Digitürk’ün yayıncı kuruluş olarak devam ettiğini kaydetti.
(aa)

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz