« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kulüp başkanı hırsızla boğuştu

Belçika Birinci Futbol Ligi takımlarından Club Brugge'de, kulüp başkanı Pol Jonckheere'in otel odasına hırsız girdi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Geçen perşembe günü UEFA Avrupa Ligi (J) Grubu maçında Ukrayna'nın Shakhtar Donetsk takımına konuk olan Club Brugge'de, kulüp başkanı Jonckheere, 0-0 biten maçın ardından kaldığı Donbass Palas'a gitti. Gece eşiyle birlikte uyuduğu sırada eşinin çığlıklarıyla uyanan Jonckheere, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, hırsızların odanın camını kırarak içeri girdiğini belirtti.

Kendisinin hırsızların girişini duymadığını dile getiren Jonckheere, şunları söyledi: "Yatağım cama 5 metre uzaktaydı. Hiçbir şey duymadım. Camı kırarak girmişler. Eşimin çığlıklarıyla uyandım. Işığı açınca karşıma 2 tane maskeli adam çıktı. Birden yataktan fırladım. Biri kaçmayı başardı. Diğerini yakaladım ve duvara yapıştırdım, daha sonra da odamdan dışarı attım."

Uyku sersemi olduğu için ne yaptığının farkında olmadığını ifade eden Jonckheere, hırsızların silahlı olmaları halinde daha da kötü şeylerin olabileceğini kaydetti.

Daha sonra resepsiyonu aradığını, ancak kimseyi bulamadığını anlatan kulüp başkanı, "Hemen menajerimi arayarak oyuncuları kontrol etmesini istedim. Herkesi uyandırdık, diğer oyuncuları da soyuyorlar diye korktuk" dedi.

Hırsızların yakalandığı ve odadan hiçbir şey alamadıkları açıklandı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.