« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kulübüme zarar vermem

‘Fenerbahçe’nin başkansız kalmasına gönlüm razı olmadı’ diyen ve istifa eden Hakan Bilal Kutlualp, Aziz Yıldırım’ı suçladı: ‘Eğer yönetimdeysen ona itiraz etmeyeceksin, biat edeceksin.’

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
F.BAHÇE Asbaşkanı ve Dış İlişkiler Sorumlusu H. Bilal Kutlualp, istifa etti. Kutlualp, başkan Aziz Yıldırım’ın divan toplantısında kendisine yönelik sözlerindeki tarz ve üsluba şaşırmadığını, ancak üzüldüğünü söyledi.

İstifasının gecikmesinin, ileri sürüldüğü gibi koltuk sevdasıyla ilgisi olmadığını ifade eden Kutlualp, ‘Eğer koltuk sevdam olsaydı, o koltukta kalmanın kuralları bellidir. Başkana itiraz etmeyeceksin, biat edeceksin. Orada kalmak bir amaç olsaydı buna uymak kolaydı. Ama onurum ve şahsiyetim biat etmeye izin vermezdi. Son zamanlarda F.Bahçe’nin, bir başkanın iki dudağı arasında duran bir kulüp değil, demokratik, söz ve eleştiri hakkı olan, her eleştiri yapana kapının gösterilmediği gerçek bir cumhuriyetin niteliklerini taşıması gerektiğinin mücadelesini verdim’ şeklinde konuştu.

Çamur at izi kalsın

‘Çamur at izi kalsın’
yöntemine itiraz ettiğini vurgulayan Kutlualp, ‘Delegeler tarafından seçilen yönetim kurulu üyelerinin kaderinin, başkanın kararına bırakılması tehlike işaretleri değil midir?’ dedi.

Yıldırım’ın ‘Transferleri Kutlualp değil ben yaptım’ demesini anlamlı bulduğunu kaydeden Kutlualp, ‘Benim esas suçum (Bu transferleri başkan yaptı) demeyişimdir. Her büyük transfer sonrasında övgü dolu sözler sarfeden sayın başkan keşke yere göğe sığmayan tebriklerinin arkasında dursaydı. Ya o günlerde söyledikleri doğru değildi, ya da cumartesi günü söyledikleri. Kendisine hatırlatmak isterim ki, vefa sadece bir semt adı olmadığı gibi, onur da her kızgınlıkta ağza alınacak kadar küçük bir kelime değildir’ şeklinde konuştu.

Kimse baki değildir

Fenerbahçe Kulübü’nün tek sahibinin taraftar olduğunu ifade eden Kutlualp, ‘Bu kulüpten ne Kutlualpler geçti ne Yıldırımlar geçti, geçecek de. Sarı lacivert gökkubbede kimse baki değildir. Benim katılacağım yönetim kurulu toplantılarına sayın başkan katılmazmış. Katılmayabilir, ancak bu kadar önemli bir dönemde F.Bahçe’nin başkansız kalmasına benim gönlüm razı olmaz. İstifa kararımda bu durum etkili olmuştur. Yönetim kurulu üyelerinden çok değerli bir arkadaşım ‘Sen bunlarla baş edemezsin, bunlarla uğraşamazsın’ demişti. Benim kimseyle baş etmek gibi bir derdim yoktu ama ne demek istediğini şimdi daha iyi anlıyorum. Başkan F.Bahçe taraftarında medyaya nefret yaratılmasına neden olmaktadır. Ayrıca gazetecilerle sohbet halinde gördüğü her arkadaşını, her yöneticiyi sırları anlatmakla suçlamaktadır. Bu ciddi bir yanılgı ve tehlikedir. Medya üzerinde tahakküm kurma isteğinin sonucudur. Sayın başkana tavsiyem, gazetecileri düşman olarak görmekten (benim ve onların gazetecileri) diye ayırmaktan vazgeçmesi ve her öfkelendiğinde ağzına geleni söylememesidir’ dedi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler