« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kulübü basmadım

Ankaragücü Kulübü Onursal Başkanı Cemal Aydın, “Kimsenin yanında değilim. Hiç kimsenin de karşısında değilim. Ankaragücü'nün menfaatine olanların yanındayım” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Aydın, sarı-lacivertli kulübün ertelenen olağanüstü genel kurulunda, gazetecilere yaptığı açıklamada, Ankaragücü Kulübü'nde bütünlüğün dışında hiç bir şeyin olmadığını, herkese mesaj olarak vermek amacıyla erteleneceğini bilmesine rağmen kongreye geldiğini söyledi.

Çarşamba günü kulüpte başkan ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldiklerini belirten Aydın, kulübe habersiz gittiği için şuana kadar bu konuyla ilgili hiçbir açıklama yapmadığını kaydetti.

Cemal Aydın, bununla ilgili bir açıklama yapmamasına rağmen “Başkan kulübü bastı” gibi benzetmelerin yapıldığına dikkati çekerek, şunları söyledi:

“Bu yaşımızda ne zaman basılacak, neresi basılacak onlara karar veririz ama Ankaragücü olunca hassasiyetimizi tutarız. Doğrudur, o gün habersiz kulübe gittim. Arkadaşlar da toplantı halindeydi. Onlarla saygı kuralları içinde fikir alışverişinde bulunduk. Gittiğimde de arkadaşlar hem büyükleri olarak hem de daha önce görev yapmış ağabeyleri ve başkanları olarak gerekli ilgiyi ve saygıyı da kusursuz olarak gösterdiler. Bunu da belirtmek isterim. Orada söylediğim gibi, kimsenin yanında değilim. Hiç kimsenin de karşısında değilim. Ankaragücü'nün menfaatine olanların yanındayım.”

Kozmik Oda

O günkü görüşmede “kozmik oda” olayını da görüştüklerini ifade eden Aydın, şöyle devam etti:

“Bir kozmik oda olayı çıkarttılar. Bu tabii hem bizi hem de denetçi arkadaşları üzmüş. Onu da bana bildirdiler. Onu da orada sayın kulüp başkanı arkadaşımıza aktardım. O da konunun kendisinden kaynaklanmadığını ve o türlü bir serzenişin veya o türlü bir tablonun kendisi tarafından söylenmediğini ve muhatabın kendisi olmadığını belirtti. Tabi o hassasiyet denetçiler bakımından da önemliydi. Çünkü, denetçiler uzun süredir Ankaragücü'nde denetim yapan arkadaşlar ve bu arkadaşların hassas noktası var. Onlar, dönemlerinin denetimlerini iyi yapmadı diye Gökçek dönemi ile birlikte savcılığa verilmiş arkadaşlar olduğu için bu konuda tabi onların da hassasiyetleri söz konusu. Onlar da bununla ilgili herhangi karşı fikirde olmadıklarını en kısa sürede denetçi arkadaşlarla mesai yaparak konuyu kongreye yetiştireceklerini belirttiler. Onun dışında fazla detaylı konuşmalarımız olmadı.”

Aydın, bundan sonraki süreçte Ankaragücü'nün nasıl ayağa kalkacağının düşünülmesi gerektiğini ifade ederek, konuyla ilgili olarak da herkesin çalışma yapmak durumunda olduğunu kaydetti.

“Herkes taşın altına elini sokacak”

“Ankaragücü'nde kırgınlık defteri kapanmıştır. Ben özellikle en uzun başkanlık yapan adamım. Benim de kırgınlıklarım olması lazım” diyen Cemal Aydın, şöyle konuştu:

“Bütün samimiyetimle söylüyorum, burada görev yapan gerek yönetici, gerek denetci, gerekse personel olarak hiç bir arkadaşa kırgınlığım söz konusu değil. Onun için herkes de bu tarzda düşünerek elini taşın altına koymak durumunda. Önümüzde 1 hafta var. 1 hafta içinde kafamdan geçenleri söylüyorum hiç kimse yanlış anlamasın. Birincisi herkes elini taşın altına sokacak. 'Ben Ankaragüçlüyüm' diyen kuru laflara Ankaragücü camiasının karnı tok. Basındaki arkadaşlarımdan da rica ediyorum. Bu tarzdaki arkadaşlara 'elini hangi ağırlıkta bir taşın altına soktun' diye lütfen sorun. Ondan sonra da gerek görsel, gerek yazılı basında yer verin. Lütfen lüzumsuz olarak Ankaragücü üzerinden prim yaptırmayalım. Tüzük gereği 19 yönetici seçilecek ve bunların üye olma zorunluluğu vardır. Zorluk da oradadır. Dolayısıyla böyle bir dönemde el birliğiyle geniş tabanlı başkan orada 19 kişinin içinden seçilir. Ahmet olur, Mehmet olur, Cengiz olur, Hasan olur, Erdal olur, Hüseyin olur hiç önemli değil. Ama 19 Ankaragüçlü bir araya gelecek. Bu birinci alternatiftir. Gelemiyorlarsa bunların gelemediklerini seçimden bir kaç gün önce bağıra bağıra, isim vere vere söylerim, söyleyeceğim.”

Aydın, ikinci alternatif olarak, müstakil grupların bir yönetim meydana getireceklerse tekliflerini bekleyeceğini, yerine getirmemeleri halinde onların da kim olduklarını ve reyting üzerine çalıştıklarını açıklayacağını bildirdi.

“Her türlü maddi ve manevi yardıma hazırım”

Bu iki alternatifin olmaması halinde Ankaragücü'nün sahipsiz kalmayacağını, son 24 saatte bir alternatif bulacaklarını dile getiren Aydın, şunları kaydetti:

“Yönetici arkadaşlar burada. Onların yanında şunu söyledim; Ben ve benimle birlikte olanların görevlerini tamamladıklarını söyledim. 'Sizden rica ediyorum, 3 alternatif saydım. Koskoca Ankaragücü bu 3 alternatifin içinden bir tanesini yürürlüğe sokamıyor ise ne olur beni buraya gelmeye mecbur bırakmayın' diye büyük harflerle söyledim. Ben bu büyük camiayı iyi tanıyorum. Görevdeymiş gibi her türlü maddi ve manevi yardıma hazırım. Hangi arkadaşım, taraftarın, camianın beğenisini alıp da tabiri caizse 'kabinesini kurarsa', o arkadaşın yanında hiç bir şey beklemeksizin yalnız manevi değil maddi olarak da varım. Bunu söylüyorum. Ama ne olur kırgınlıkları atalım. İç hesaplaşmayı bırakalım. Bizim hiç kimseyle bir problemimiz yok. Bizim bir tek problemimiz var, camiayı, taraftarı mutlu etmek, mevcut takımı mutlu edip, ocak ayında takviyelerle ortaya çıkarmak. Bu pazarlığın içinde olanlar hiç sağa sola kıvırmayacak, net 'biz varız' dedikleri zaman önümüzdeki hafta bu tablo netleşir. Yokuz dedikleri zaman da hiç kimse bulunmaz Bursa kumaşı değil. O zaman da gereken neyse Ankaragücü delegeleriyle toplanır, gelir kararını verir.”

Cemal Aydın, takımın ligdeki durumuyla ilgili olarak ise, kimsenin karamsarlığa kapılmaması gerektiğini vurgulayarak, konuşmasını şöyle tamamladı:

“Bu çocuklar, kabiliyetli çocuklar. Bu çocukların moral motivasyonu iyi bir seviyeye getirildiği zaman, ben umuyorum ocak ayındaki ara transfere kadar mutlak suretle iyi noktaya getireceklerdir. Ama bir laf var. Bunu hiç kimse ezbere söylememiş. Taraftarın lafı. Bize ait değil, 'Hükümet düşer, Ankaragücü düşmez'. Bütün Ankaragüçlülerin, herkesin bir araya gelerek bu 102 yıllık tarihe sahip çıkma mecburiyeti vardır. Bunun dışındaki söylemlerin hepsi yalan. El birliği ile buradan yukarı çıkmak mecburiyetindeyiz. Hizmete hazır olanlara Ankaragücü camiası, taraftarı ve delegesi kucak açmış bekliyor. Ama öbür türlü de reyting işine şu aşamada paydos.”

Bunları da Beğenebilirsiniz