« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kulübe mahkumu

Sarı kırmızılı futbolcu Latince, İngilizce, Almanca ve Fransızca biliyor. Ancak bu başarısını mesleğinde gösteremedi. Mondragon, De Sanctis ve Leo Franco’nun arkasından kurtulamadı.

Bayram AYDIN
SON GÜNCELLEME
ALMANYA’da doğdu. Sturttgart’ta parladı. 2003 yılında da Galatasaray’a transfer oldu Aykut Erçetin. Tam dört dil biliyor (Latince, İngilizce, Almanca ve Fransızca) Ancak bu konudaki başarısını mesleğinde bir türlü gösteremedi. Birinci kaleci olarak kaleye geçemedi.
20 yaşında geldiği sarı kırmızlı takımda 6 yıl geçmesine rağmen hala yedek. Böyle giderse de forma şansı bulması çok zor.

Fırsatı tepti

Takıma ilk geldiğinde kalede Mondragon vardı. Mondragon’un arkasında tam üç sezon bekledi. Kolombiyalı kaleci ayrıldıktan sonra kale Aykut ve Orkun’a kaldı. Her iki kaleci de iyi bir sezon geçiremeyince geçtiğimiz sezon Galatasaray yönetimi kaleyi De Sanctis’e teslim etti.

İtalyan file bekçisinin arkasında da bir sezon boyunca bekleyen Aykut, bu sezon için çok umutluydu. Çünkü yıllarca deneyimli kalecilerin arkasında artık deyim yerindeyse pişmişti. Ancak bu kez de Leo Franco transfer edildi.

Artık pes etti

Büyük bir ihtimalle de üç sezon daha Arjantinli’nin arkasında olacak. Öyle ki Aykut artık kulübeye bile giremiyor ve maçları tribünden takip ediyor. Sarı kırmızılı oyuncunun ümitleri tükendi. Çünkü yönetim önümüzdeki sezon için Manisaspor’un genç kalecisi Ufuk ile söz kesti. 2010 yılının 31 Mayıs’ına kadar sözleşmesi bulunan file bekçisi artık ayrılık planları yapmaya başladı. Sezon sonunda sözleşmesi sona erecek olan Aykut Erçetin ile yönetim de yeni sözleşme imzalamayacak.

Bunları da Beğenebilirsiniz