KONYA HABERLERİ

Kulu’da Öğrencilere Tercih Hizmeti

IHA
08.07.2015 - 10:50Son Güncelleme :

KONYA'NIN KULU İLÇESİNDE TEMEL ÖĞRETİMDEN ORTA ÖĞRETİME GEÇİŞ(TEOG) SINAVI SONRASI TERCİH YAPACAK ÖĞRENCİLERE DANIŞMANLIK HİZMETİ VERİLİYOR.

IHA

Konya’nın Kulu ilçesinde Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) Sınavı sonrası, liseye başlayacak öğrenciler tercih konusunda bilinçlendiriliyor.
Kulu Düden Anadolu Lisesi tarafından görevlendirilen rehber öğretmenler, TEOG sınavı sonrası, tercih yapacak olan öğrencilere hizmet veriyor ve öğrenciler tercih konusunda yönlendiriliyor. Öğrencilerin yapacakları tercih dönemi ile ilgili konuşan Düden Anadolu Lisesi Müdürü İlayet Başak, öğrencilere en iyi şekilde yardım etmekte olduklarını belirterek, onlara doğru tercih alanlarında yardımcı olmaya çalıştıklarını söyledi.
Başak, "Okulumuzda dört rehber öğretmen görevlendirildi. Öğrencilerin bu nedenle hayatta mutlu olabilecekleri meslekleri tercih etmeleri gerekiyor. Bu nedenle oluşturduğumuz bu çalışma ile öğrencilerimizi en iyi yerlere yerleştirmeyi hedefliyoruz. Öğrencilerimiz okumak istedikleri bölümü seçmelidirler, yani popüler üniversiteyi seçmelidirler. Bizlerde onlara bu konuda yardımcı oluyoruz" dedi.
Tercih döneminde öğrencilere tercih konusunda yardımcı olması için görevlendirilen Kulu Kız İmam Hatip Lisesi Rehber Öğretmeni Erdem Yıldız ise, böyle bir çalışmanın içerisinde yer aldığı için çok memnun olduğunu ve gün boyu öğrencilerin gelerek kendilerinden bilgi alışverişi yaptıklarını ifade etti. Yıldız, “Tercih yaparken sadece puana değil, başarı sırasının da çok önemli olduğunu öğrencilerimize sıklıkla anlatmaya çalışıyoruz. Tercih danışmanlığında hem anne babanın istekleri hem de öğrencilerin istekleri zaman zaman uyuşmakta zaman zaman da çakışmaktadır. Öğrenciler de genellikle tercih yaparken yaptıkları hata, aldıkları puana odaklanmaları ve kulaktan doğma bilgilerle hareket etmeleri, her şeyin başında ilerde mutlu olabilecekleri ve başarabilecekleri meslekleri anlatmaya çalışıyoruz" şeklinde konuştu.
Son olarak Yıldız, TEOG’la ilgili olarak Kulu ilçesi bazında seçebilecek okulların sınırlı olduğunun bunun için yapılan tercih danışmanlığında öğrencilere sadece ilçe içerisinde değil ilçe dışında bulunan okulları da önerdiklerini söyledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Konya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Konya ilinden Kulu’da Öğrencilere Tercih Hizmeti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Temmuz 2015 tarihinde saat 10 50’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kulu’da Öğrencilere Tercih Hizmeti haberi güncellenecektir.

KONYA NAMAZ VAKİTLERİ

15 Aralık 2017, Cuma
 • İmsak
  06:08
 • Guneş
  07:52
 • Öğle
  12:56
 • İkindi
  15:25
 • Akşam
  17:40
 • Yatsı
  19:12
Sayfa Başı