Ana Sayfa
Son dakika :
Haber
Yaşam
İlanlar
İnteraktif
Arşiv
01 Aralık 2015 Salı 07:41


Hürriyet Anasayfa > Tüm Kültür Sanat Haberleri
Önceki Haber     Sonraki Haber

Sinema tarihinin en iyi filmleri

5 Eylül 2008
Dünyanın önde gelen sinema dergilerinden Empire, sinema tarihinin en iyi 500 filmini belirledi. Dergi bu filmlerden seçtiği 100 tanesi için de özel kapak hazırladı.

İŞTE EMPIRE'IN 100 FİLM İÇİN HAZIRLADIĞI 100 ÖZEL KAPAK

Derginin yeni hazırladığı bu listede, sinema klasiklerinin yanısıra yeni dönem filmler de yer alıyor.

En iyi 500'de bu tarz listelerin gediklisi olan Yurttaş Kane, Baba, Otomatik Portakal, Kızgın Boğa, Kazablanka, Serseri Aşıklar'ın yanısıra Pan'ın Labirenti, Bir Konuşabilse, Kara Şövalye gibi yeni tarihli yapımlar da yer alıyor.

Özel olarak hazırlanmış 100 kapak için listeden eski ve yeni tarihli birçok yapım seçilmiş. Her filmin kendi hayranları için yapılan kapak tasarımlarında bazı filmlerin simgeleşmiş sahnelerine yer verilirken bazılarında ise filmle özdeşen karakterlere yer verilmiş.

EN ÇOK BEĞENİLEN KAPAKLAR

‘Dövüş Kulübü’, ‘Taksi Şoförü’, ‘Yükseklik Korkusu’, ‘Yüzüklerin Efendisi: Kral’ın Dönüşü’, ‘Carrie’, ‘Gladyatör’, ‘Yaralı Yüz’, ‘Breakfast at Tiffany’, ‘Batman Dönüyor’ okurların en çok dikkatini çeken ve beğenilen kapaklar olurken ‘Av’, ‘Oyuncak Hikayesi 2’, Goldfinger’, ‘Who Frammed Roger Rabbit’ gibi filmlerin listeye girmesine de sürpriz olarak bakılıyor.

Gişede büyük iş yapmış ‘Titanik’, ‘Hız Tuzağı’, ‘Cehennem Silahı’, ‘Zor Ölüm’ gibi poüler yapımların yanında ‘Eraserhead/Silgi Kafa’, ‘Akira’, ‘This is Spinal Tap’, ‘Withnail and I’ gibi nispeten daha az bilinen filmlerinde kapaklara taşınması Empire’ın farklı zevkleri barındıran geniş bir yelpazesinin olması olarak yorumlanıyor.

  Yorum Sayısı 3 / 5     Yorumlarınızı yazmak için tıklayın >>
Bu haberin diğer yorumları
pnr .. 23/07/2009 - 17:49
Yüzüklerin Efendisi ... bu üçlemenin üstüne film tanımam.
Çok İyi %20 İyi %19 Normal %19 Kötü %19 Beğenmedim %20
canbek teymur 24/07/2009 - 10:24
sinema sektörü denilince akla hep amerikan mensei filimler gelsede ticari olmayan filimler kalıcı olması sevindirici bizdeki cem yılmaz vss.. gibi adamların filimlerini görünce insan utanıyor para kazanmaktan baska bir kaygısı olmayan bu sinema ''tiçarethaneler''
Çok İyi %19 İyi %20 Normal %19 Kötü %19 Beğenmedim %20
DENİZ DEVRİM 01/07/2009 - 14:11
emir kustirica filmleri neden yok anlamak mümkün değil
çingeneler zamanı
yeraltı


ağlayan çayır filmi muhteşem bir dram...
Çok İyi %20 İyi %19 Normal %20 Kötü %20 Beğenmedim %19
Bu haberin diğer yorumcuları
Arif BaYHAN
derya ertas
YORUM ANALİZ
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Hürriyet veya hurriyet.com.tr sorumlu tutulamaz.
  Yorum Sayısı 3 / 5     Yorumlarınızı yazmak için tıklayın >>
Bu haberin diğer yorumları
 ADnet
Reklam için
Tüm Haberler
  Hürriyet Kurumsal Hürriyet USA Hürriyet Avrupa Hürriyet Emlak Yenibiris.com Hürriyet Aile Hürriyet Oto İddaa Avrupa Birliği DYH