ADANA HABERLERİ

Kültürel miras ve turizm için buluştular

DHA
28.04.2017 - 11:35Son Güncelleme :
DHA

ADANA'da çok sayıda akademisyen, mimar, tarihçi, turizmci ve yerel yönetici 'Kültürel Miras ve Sürdürülebilir Turizm' konusunu tartıştı.
Uluslararası Anıtlar ve Siteler Konseyi Türkiye Ulusal Komitesi ile Mimarlar Odası, merkez Seyhan İlçesi'ndeki Yaşar Kemal Kültür Merkezi'nde 'Dünya Anıtlar ve Sitler Günü Adana Toplantısı' düzenledi. 'Kültürel Miras ve Sürdürülebilir Turizm' konu başlığıyla gerçekleştirilen etkinliğe, Türkiye'nin dört bir yanından çok sayıda  akademisyen, mimar, tarihçi, turizmci ve yerel yönetici ilgi gösterdi. CHP Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar ve Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan'ın da katıldığı etkinlikte, kültürel miras ve turizm alanıyla ilgili 3 sunum yapıldı. Katılımcılar, sunumların ardından çeşitli konularda tartışıp görüş alışverişinde bulundu.
Katılımcılar ikinci gün Misis Köprüsü ve civarındaki tarihi eserleri gezecek.

Yusuf BAŞTUĞ/ ADANA, (DHA)
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Kültürel miras ve turizm için buluştular hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Nisan 2017 tarihinde saat 11 35’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kültürel miras ve turizm için buluştular haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı