BATMAN HABERLERİ

Kültür Ve Turizm’e ’Erişilebilirlik Belgesi’

IHA
18.09.2015 - 10:52Son Güncelleme : 18.09.2015 - 10:53

BATMAN KÜLTÜR İL MÜDÜRÜ İHSAN ASLANLI'YA AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR İL MÜDÜRÜ VEYSEL DİREK TARAFINDAN "ERİŞİLEBİLİRLİK BELGESİ"VERİLDİ

IHA

Batman Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nü engelliler için erişilebilir hale getirmesi nedeniyle Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Veysel Direk, Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet İhsan Aslanlı’ya ’Erişilebilirlik Belgesi’ verdi.
Batman Valiliği’nin oluşturduğu Erişilebilirlik İzleme ve Denetleme Komisyonu tarafından, Batman Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nde yapılan denetimlerde, tüm engel gruplarını kapsayacak bir engelin olmadığı ve erişilebilir olduğu tespit edilerek, Erişilebilirlik Belgesi verildi. Batman Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne engelliler için erişilebilir hale getirilmesi nedeniyle Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Veysel Direk, Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet İhsan Aslanlı’ya ’Erişilebilirlik Belgesi’ni kurumu adına sundu. Aslanlı, 5378 Sayılı Engelliler Hakkındaki Kanuna göre kamu kurum ve kuruluşlarına ait resmi yapıların, 8 yıl içerisinde engelliler için erişilebilir hale getirilmesinin istenilmesinden dolayı çalışmalar gerçekleştiğini söyledi. Aslanlı; “20 Temmuz 2013 tarihinde Valiliğimiz Erişilebilirlik İzleme ve Denetleme Komisyonu oluşturdu. Denetleme yapan komisyon uygun olan kuruluşlara erişilebilirlik belgesi vermektedir. Kurumumuzda yapılan inceleme sonucunda, tüm engel gruplarını kapsayacak bir engelin olmadığı ve erişilebilir olduğu tespit edilmiştir. Erişilebilirlik İzleme ve Denetleme Komisyonu, Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve müzeye ait olan iki binaya Erişilebilirlik Belgesi’nin verilmesine karar verdi. Bizler de kurumumuz adına bu belgeyi almaktan dolayı mutluyuz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Batman haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Batman ilinden Kültür Ve Turizm’e ’Erişilebilirlik Belgesi’ hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 18 Eylül 2015 tarihinde saat 10 52’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kültür Ve Turizm’e ’Erişilebilirlik Belgesi’ haberi güncellenecektir.

  BATMAN NAMAZ VAKİTLERİ
  25 Eylül 2017, Pazartesi
  • İmsak
   04:22
  • Guneş
   05:58
  • Öğle
   12:18
  • İkindi
   15:42
  • Akşam
   18:17
  • Yatsı
   19:41
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı