ADANA HABERLERİ

Kültür Ve Turizm Bakanlığı’ndan Açıklama

IHA
06.07.2015 - 15:07Son Güncelleme :

YEREL HABERLER ADANA

IHA

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Adana’da bazı yayın organlarında “Ömer Çelik’ten zalimlerle imza tebessümü” başlığıyla aktarılan haberde gerçek dışı bilgilere yer verildiğini bildirdi.
Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliğinden yapılan açıklamada, habere konu olan Türkiye ile Çin Halk Cumhuriyeti arasındaki turizm faaliyetlerini canlandırmak için İstanbul’da iki ülkenin turizm acenteleri arasında imzalanan turizm anlaşmasının özel girişim olarak faaliyet gösteren acenteler arasında yapıldığı, anlaşmanın Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Bakan Ömer Çelik ile hiçbir bağlantısı bulunmadığı vurgulandı. Açıklamada, daha sonra şu ifadelere yer verildi:
"Bakan Ömer Çelik sosyal medya hesabından yalnızca acenteler ile onların bağlı olduğu sivil toplum kuruluşlarının yapmış olduğu anlaşmayı duyurmuştur. Haberle birlikte kullanılan ve “zalimlerle imza tebessümü” olarak tanımlanan fotoğraf, iki yıl önce Bakan Ömer Çelik’in 24 Mart 2013 tarihinde Çin Halk Cumhuriyeti’ne gerçekleştirdiği ziyaret sırasında Şanghay’daki Türkiye Araştırmaları Merkezinin açılışında çekilmiştir. Haberciliğin temel prensiplerinden “doğruluk” ve “gerçeklik” ilkelerine tamamen ters olan bu haberin, halkımızı, bu mübarek ayda duygularını kullanarak yanıltmaya yönelik hazırlandığı açık ve nettir. Mesleki etikle hiçbir şekilde bağdaşmayan bu haber, kamuoyunun takdirine bırakılmıştır."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Kültür Ve Turizm Bakanlığı’ndan Açıklama hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 06 Temmuz 2015 tarihinde saat 15 07’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kültür Ve Turizm Bakanlığı’ndan Açıklama haberi güncellenecektir.

ADANA NAMAZ VAKİTLERİ

18 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  05:58
 • Guneş
  07:40
 • Öğle
  12:46
 • İkindi
  15:17
 • Akşam
  17:32
 • Yatsı
  19:03
Sayfa Başı