Merhaba
Hürriyet Facebook deneyiminden yararlanmak için Facebook ile giriş yapın.
Hürriyet'i Takip Et
Hürriyet'i Takip Et!
Hürriyet Facebook
Hürriyet Twitter

Devlet Tiyatroları Brezilya'da

AA
22 Mayıs 2013
  Devlet Tiyatroları Brezilya'da

  Bursa Devlet Tiyatrosu yapımı "Otobüs Durağında Üç Bencil", Brezilya'nın Sao Paulo kentinde düzenlenecek İstanbul Agora Festivali'nde sahne alacak.

  Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Türkiye'nin Brezilya Büyükelçiliği'nin desteği ile gerçekleşecek festivale katılacak oyun, 26 Mayıs'ta Sao Paulo "SESC Pompeia Tiyatrosu"nda sanatseverlerle buluşacak.

   


  Çok az söz kullanılan, görsel ve fiziksel tiyatro üzerine kurulu olan oyun, zaman, yer ve ülkenin olmadığı bir ortamda, durakta otobüs bekleyen üç palyaço arasında geçiyor. Durumlardan doğan bencilliğin, milliyetçiliğin, yalnızlığın ve iletişimsizliğin komik hikayesinin anlatıldığı oyunda, ortak sorunlara, anlık çözümler bulunmaya çalışılıyor.

   


  Özer Tunca'nın yazıp yönettiği "Otobüs Durağında Üç Bencil"in, dekor ve kostüm tasarımı Şirin Dağtekin, ışık tasarımı ise Ali Karaman imzası taşırken, oyunda Turan Günay, Cem Arabacıoğlu ve Halil Balkanlar rol alıyor.

  Her türlü hakkı saklıdır.

  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  21/05/2013 - 23:11
  ST TINAZ: Bende bunu cok merak ediyorum. Ben Brezilya´da yasiyorum. Eger zamanim olursa kesinlikle bu tiyatroya gitmek istiyorum.
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  21/05/2013 - 17:24
  Brezilayada Portekiz lisani konusuluyor, oyuncular bu tiyatro rollerini orada Portekizce mi oynanacak, Turkce mi? Brezilya'nin o sehirinde Turkler var mi? Buyukelci nasil bir festival duzenliyor? Enteresan bir haber, ic karartmayan bir haber, umit ederim devamini ve teferruatini duyariz.
   ADnet  
  Reklam için
  © Copyright 2015 Hürriyet - Doğan Yayın Holding