Merhaba
Hürriyet Facebook deneyiminden yararlanmak için Facebook ile giriş yapın.

Hürriyet'i Takip Et

Hürriyet'i Takip Et!
Hürriyet Facebook
Hürriyet Twitter

Red Hot Chili Peppers İstanbul'la buluştu

hurriyet.com.tr
9 Eylül 2012
  Red Hot Chili Peppers İstanbul'la buluştu

  İstanbul’da konser vereceği açıklandığı günden bu yana müzikseverlerin dört gözle beklediği Red Hot Chili Peppers (RHCP) Santralistanbul‘daki güçlü performansları ile dinleyicileri hayran bıraktı. Sahnede eski ve yeni efsane şarkılarını seslendiren RHCP konseri sonrası ise: onlar memnun izleyici memnun ayrıldı.

  Kapılarının 16:00’da açıldığı konser alanında saatler öncesinde RHCP’ı daha yakından izlemek isteyenler kapıda uzun kuyruklar oluşturdul Güney Afrika’dan, Libya’dan, Avustralya’dan gelen izleyiciler konser sırasında ülkelerinin bayraklarını da açmayı ihmal etmediler.


  Red Hot Chili Peppers, 60 farklı şehri kapsayan turnenin Türkiye ayağında, tam 42 bin kişiye unutulmaz anlar yaşattı. Açılışı 19:30’da Athena yaptı.

   

  Sahneye 15 dakika gecikmeli olarak çıkan efsane grup, sahneyi Monarchy parçası ile aldı. Yaklaşık iki saat süren şahane performanslarında, grubun Californication, Under the Bridge, Scar Tissue gibi klasikleşmiş hitlerinin yanı sıra yeni albümleri I’m With You’dan Look Around, Did I Let You Know ‘a da yer verdiği konser, dinleyicilerin aklına uzun süre unutulamayacak bir gece olarak kazındı.

   

  KIRIK AYAĞI, TÜRK BAYRAKLI TİŞÖRTÜYLE SAHNEDE

  Grubun gitaristi Josh Klinghoffer’ın Türk bayraklı tişörtüyle sahneye çıkması da alkış aldı. Ayağı turne sırasında kırılan Klinghoffer gitarını tüm gece oturarak çaldı.

     

   

    

   

   “EZAN SESİ DUYDUĞUNUZ İÇİN ÇOK ŞANSLISINIZ”

   

  İlk şarkının ardından ise grup, birçok sevilen şarkısını İstanbullu müzikseverler için seslendirdi. Grubun 'çılgın' bas gitaristi Michael "Flea" Balzary, Türk müzikseverlerin her gün ezan sesini duyduğu için çok şanslı olduğunu söyledi.

   

  /_np/0107/17850107.jpgİstanbul'da olağanüstü bir müzikle, ezan sesiyle tanıştım. Sizler her gün bu müziği dinleyebildiğiniz için şanslısınız.

   

    

  "BEBEK'E YERLEŞECEĞİM"

   

  Grubun solisti Anthony Kiedis, kendisinin Bebek'e, basçı Flea'nın Galata'dan, davulcu Chad Smith'in Asya kıtasından ev alacağını alacaklarını esprili bir dille anlattı.


  Kiedis, konserden bir gün önce Galata'da gece eğlenmek için gittiği bir mekanda arkadaşlarıyla görüntülenmişti.

   

   

  SÜRPRİZ KONUK SANATÇI: İLHAN ERŞAHİN

  Konserin beklenmeyen sürpriz ismi ise İlhan Erşahin oldu. Flea’nın New York’tan arkadaşı İlhan Erşahin’i sahneye alarak saksafon eşliğinde konserin unutulmaz dakikalarından birine imza attı.

  Geç saatlere kadar sahnede kalan Red Hot Chili Peppers ekibi, bis’te 2012 turnesinde konuk sanatçı olarak sahne alan Mauro Refosco, ve Chad Smith’in unutulmaz performansı ve sonrasında  “Give It Away” ile izleyicileri tekrar coşturmayı başardı.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  09/09/2012 - 23:27
  sen bu isi cözmüsün hem din hem bayrak ne kadar saf millet oldugumuzu hatirladim 2 tarafida memnun etmeyi beceriyorsunuz
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  09/09/2012 - 23:36
  Her gittikleri yerde nabza gore serbet veriyorlar anlasilan.
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  09/09/2012 - 18:49
  Şimdi anlaşıldı neden milli voleybolcuya ilanı aşk eylediği. Reklamın alasını yaptı böylece. Bunlar şeytana pabucunu ters giydirir.
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  09/09/2012 - 18:48
  Kadir rote; NUFUSUN %80'I, OKULDA iNGILIZCE OGRENIYOR, BEN V BUTUN KARDESLERIM, AILEM, KUZENLERIM,TANIDIKLARIM, ARKADASLARIM ORTAOKULDAN ITIBAREN INGILZCE DERSLERI GORDUK, SARKILARDAN, BILGISAYARLARDANDA ASINAYIZ, AMA ARAPCA HICBIR OKULDA OKUMADIK, SARKIDA DINLEMEDIK, BILGISAYARLARDA ARAPCA DEGIL.
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  09/09/2012 - 18:41
  Haberi okuyunca tebessüm ettim hoşuma gitti yorumları okuyunca yine çıldırdım.Siz dinsiz olsanız saygı duyacağım ama din düşmanısınız..Lütfen safınızı belli edin.Sesten o kadar rahatsızsanız vasiyet edinde selanızda okunmasın namazınızda kılınmasın...
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  09/09/2012 - 18:38
  @ osman can, merak etme sen de öleceksin.
   ADnet  
  Reklam için
  © Copyright 2015 Hürriyet - Doğan Yayın Holding