Ana Sayfa
Son dakika :
Haber
Yaşam
İlanlar
İnteraktif
Arşiv
14 Ekim 2015 Çarşamba 00:22


 ADnet  
Reklam için
Hürriyet Anasayfa > Kültür Sanat > Tüm Kültür Sanat Haberleri

Safiye Ayla anıldı

Paylaş
Benimsayfam'da Paylaş
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş
İSTANBUL (A.A) 14 Ocak 2011
Safiye Ayla anıldı
Türk sanat müziğinin önemli isimlerinden Safiye Ayla Targan, ölümünün 13. yılında mezarı başında düzenlenen törenle anıldı.

Türk Eğitim Vakfının (TEV) önemli bağışçılarından olan sanatçı için, TEV yöneticileri ve vakıf burslarıyla eğitim gören öğrenciler tarafından Zincirlikuyu Mezarlığı'ndaki kabri başında tören düzenlendi.

Sanatçı için okunan duaların ardından konuşan TEV Genel Müdür Yardımcısı Güsel Bilal, TEV'in ilk bağışçılarından birinin Safiye Ayla olduğunu belirterek, “Eğitime sanatçılar arasında en çok önem veren kişiydi. Bugüne kadar onun fonundan 1000 öğrenciye sanat dalında yurt içi eğitim bursu verildi” dedi.

Safiye Ayla Targan'ın unutulmaması için onun adıyla yarışmalar düzenlediklerini kaydeden Bilal, “Safiye Ayla adını yaşatmak için düzenlediğimiz yarışmalarla yine onun adını taşıyan ödüller veriyoruz. Onun gibi sanatçılar yetiştirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” diye konuştu.

TEV Genel Müdürü Turgut Bozkurt, ses sanatçısı Melihat Gülses, Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü İstanbul Devlet Klasik Türk Müziği Korosu Müdürü Mehmet Güntekin ve şef yardımcısı Birol Yayla'nın da katıldığı anma töreni, helva dağıtımının ardından sona erdi.

  
Yorumlarınızı Yazınız
Bu haber hakkında henüz yorum yok
Diğer Haberler
Tüm Haberler
  Hürriyet Kurumsal Hürriyet USA Hürriyet Avrupa Hürriyet Emlak Yenibiris.com Hürriyet Aile Hürriyet Oto İddaa Avrupa Birliği DYH