Hürriyet Hava Durumu - Hava Nasıl 0lacak İstanbul : 16ºC
29 Mart 2015 19:07

Ünlü tablolar

Ünlü tablolar

Türkiye’den 56 sanatçının 42 ünlü ressamın eserini canlandırdığı ‘Sanat Objesi Olarak Sanatçı’ sergisi, 17 Ocak Cuma günü CKM Sanat Galerisi’nde ziyarete açılıyor. Katılımcılar, Türk Eğitim Vakfı’na (TEV) bağış yaparak sergide yer alan fotoğraflara sahip olabilecekler.

Türkiye’den 56 sanatçının gönüllü olarak yer aldığı ‘Sanat Objesi Olarak Sanatçı’ sergisi, bugün Pera Palas’ta yapılacak açılışın ardından, 17 Ocak Cuma günü Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi (CKM) Sanat Galerisi’nde ziyarete açılacak. Sergide ünlü sanatçıların 42 ünlü ressamın eserini canlandırdığı pozları yer alıyor. Küratör Nilgün Yüksel ve fotoğraf sanatçısı Niko Guido’nun, Yapı Kredi Private Banking sponsorluğunda hazırladıkları proje, sanat dalında öğrencilerin eğitim almasına aracı olacak. Katılımcılar, Türk Eğitim Vakfı’na (TEV) bağış yaparak sergide yer alan fotoğraflara sahip olabilecek.

DALİ’NİN KIZ KARDEŞİ HÜLYA KOÇYİĞİT

Proje kapsamında her alandan sanatçı ve yazara çağrı yapıldı. Çekimler, Bodrum ve İstanbul’daki özel stüdyolarda, profesyonel bir ekiple gerçekleştirildi. Eserlerin ve reprodüksiyonlarının anlatıldığı bir de katalog hazırlandı. Sergide yer alan fotoğraflarda, pek çok Türk sanatçı ve yazar ünlü eserlere hayat veriyor. Dali’nin kız kardeşi olarak Hülya Koçyiğit, Kurzwell’in ‘Sarı Elbiseli Kadın’ı olarak Ahu Türkpençe, Max Beckmann’ın otoportresi olarak Haldun Dormen, Vermeer’ın ‘İnci Küpeli Kız’ı olarak Yasemin Mori, Sargent’in ‘Okuyan Adam’ı olarak Cem Davran, Goya’nın ‘Satürn’ü olarak Hayko Cepkin, Kees von Dongen’in ‘Gelincik’i olarak Pelin Batu, Max Beckmann’ın tablosundaki karakterler olarak ise Gripin projeye destek veren sanatçılar arasında yer alıyor. ‘Sanat Objesi Olarak Sanatçı’ sergisi 14 Şubat’a dek CKM Sanat Galerisi’nde ziyaret edilebilir.

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Bu haber hakkında henüz yorum yok. Yorumlarınızı Yazınız
Merhaba
Hürriyet Facebook deneyiminden yararlanmak için Facebook ile giriş yapın.