Ege Haberleri

EGE

  Kültür Sanat Hattı

  Hürriyet Haber
  15.01.2011 - 21:36 | Son Güncelleme:

  Hollanda’da sergiMehmet KURT / izmir, (DHA)İZMİRLİ ressam Zerrin Tuluğ, 16’ncı kişisel resim sergisini Hollanda’nın Nijmegen Kenti Han Üniversitesi Sanat Galerisi’nde açtı. Sanatçının “Adak” adlı, 60 x 160 boyutlarındaki tuval üzerine karışık malzeme tekniğiyle yaptığı 18 resmi, Hollandalı sanatseverlerin beğenisini kazandı. 1985-1990 yıllarında Şeref Bigalı Atölyesi’nde resim çalışmalarına katılan, 1990-1993 yıllarında “Karşıyaka Rotary Sanat Galerisi” kuruculuğu, danışmanlığı ve yöneticiliği, 1993-2002 yıllarında “Temizocak Sanat Galerisi” yöneticiliği ve danışmanlığı yapan Tuluğ, halen danışmanlık görevini sürdürüyor.

  Aynı yastıkta 50 yılEGE Üniversitesi’nin önceki rektörlerinden Prof. Dr. Refet Saygılı ile eşi Armağan Saygılı evliliklerinin 50’inci yılını kutladı. Prof. Dr. Refet Saygılı-Armağan Saygılı çifti, 50’nci evlilik yıldönümlerini kızı Yeşim Saygılı’nın evinde kutladı. Saygılı çiftini bu mutlu günlerinde çocukları Prof. Dr. Füsun Saygılı, Doç. Dr. Fatih Saygılı; torunları Emircan Yetkin, Zeynep Hamulu ve Sinan Hamulu’nun yanı sıra aile dostları Prof. Dr. Ali Rıza Karacan ve Prof. Dr. Şakir Fadıloğlu da yalnız bırakmadı.

  25 yarı finalistBU yıl ikincisi yapılan Gelinlik Tasarım Yarışması’nın 25 finalist belli oldu.  Gelinlikler, 14 Şubat’ta jüri tarafından son kez elenecek ve ödüllü tasarımlar 16 Şubat’ta IF WEDDING FASHION izmir - 5. Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı’nın açılış töreninde düzenlenen defilede sergilenecek. Tasa.rımlar, fuara katılan firmaların destekleriyle gelinliğe dönüştürülecek. Ayrıca 25 yarı finalistin çalışmalarından oluşan bir katalog hazırlanacak.

  Balerinler göz kamaştırdıizmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı’nın nitelikli müzik ve dans eğitimi kurumu Akademi İKSEV’in Bale Bölümü, yeni yıl gösterisinde göz kamaştırdı. Dokuz Eylül Üniversitesi Sabancı Kültür Sarayı’nda yapılan gösteride, kuruluşundan bu yana bale bölümüne devam eden öğrencilerin yanısıra küçük sınıflar da görev aldı. Minkus, Permerkof, Korsakov, Delibes, Cocciante ve Çaykovski’nin bale eserlerinden örneklerin sunulduğu gösteri yaklaşık 1.5 saat sürdü. Gösteri, öğrenci velilerinin ve izleyenlerin beğenisini kazandı.

  Kübra, Pirpirim’deYOĞUN konser ve festival programlarını tamamlayarak izmir’e dönen genç şarkıcı Cangül Kübra Can, kış sezonunda Kordon Pirpirim Restoran’da sahne alacak. Yorumunun yanı sıra, güzelliğiyle de göz kamaştıran Ege Üniversitesi Devlet Türk Müziği Konservatuvarı Ses Eğitimi Bölümü son sınıf öğrencisi Cangül Kübra Can, gelen teklifler üzerinde yaptığı değerlendirme sonucunda cuma ve cumartesi akşamları Kordon Pirpirim’de sahne almaya karar verdi. Diğer zamanlarda derslerine yoğunlaşacağını belirtti. 8 bestesi bulunan Cangül Kübra Can’ın önümüzdeki yıllardaki hedefi kalıcı albümlere imza atmak.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı