DENİZLİ HABERLERİ

Kültür Merkezi'nde yapım çalışmaları başladı

DHA
28.04.2017 - 11:52Son Güncelleme :
DHA

DENİZLİ'nin Sarayköy İlçesi'nde Kültür Merkezi'nin yapımı için çalışmalara başlandı. 5 milyon 300 bin liraya mal olacak merkezin dış cephesine takılacak led ekran ile yazlık sinema kültürünün ilçede yeniden canlandırılması hedefleniyor. Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, yapımına başlanan Kültür Merkezi'yle ilçe halkının sanat faaliyetleriyle buluşacağını söyledi.

Sarayköy İlçesi'ndeki sanatsal aktivitelerin yapılacağı alan eksikliğini gidermek için yapımı planlanan Kültür ve Sanat Merkezi'nin temel atma çalışmaları başladı. Bala Mahallesi'nde 3 bin 225 metrekare alana yapılacak olan merkezin yapımı için ilk kepçe vuruldu. 5 milyon 300 bin liraya mal olacak Kültür Merkezi'nde 330 kişilik sinema, tiyatro, nikah ve toplantı salonu, 1 kütüphane, 1 fuaye, sergi salonu, 1 fotoğraf stüdyosu, 1 eğitim ve dans okulu, 1 atölye ile otopark bulunacak. Yazlık sinema kültürü de Kültür Merkezi ile tekrar canlanacak. Dış cephesindeki led ekran ile yazlık sinema olarak da kullanılacak olan Kültür Merkezi'nin yapılması ile birlikte ilçedeki sosyal ve kültürel gelişmenin hızlandırılması hedefleniyor.

Sarayköy Belediye Başkanı AK Partili Ahmet Necati Özbaş, temel kazımı için ilk kepçenin vurulduğu Kültür Merkezi'nin ilçeye büyük bir yenilik getireceğini belirterek, "Şehit Hüseyin Kuş Parkı bahçesinde önemli projelerimizden biri olan Kültür Merkezi'nin temel kazım çalışmalarına başladık. İlçemizin ciddi bir ihtiyacı olan nikah salonunu da bu proje ile vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Halk Eğitim sergilerimizin ya da dışarıdan gelen sanatçılarımızın eserlerini sergileyebileceği alanlarımız mevcut olacak. Bu sayede ilçe halkımız tüm sanat faaliyetleri ile buluşabilecek" dedi.

Hasan Aslan / SARAYKÖY (Denizli), (DHA)

FOTOĞRAF

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Denizli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Denizli ilinden Kültür Merkezi'nde yapım çalışmaları başladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Nisan 2017 tarihinde saat 11 52’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kültür Merkezi'nde yapım çalışmaları başladı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı