ANKARA HABERLERİ

Kültür gezilerinin 10'uncu yıl maratonu başladı

DHA
14.04.2016 - 13:43Son Güncelleme : 14.04.2016 - 13:44
DHA

ANKARA, (DHA)- ALTINADĞ Belediyesi tarafından yıllardır düzenlenen kültür gezileri 2016 yılı yeni dönemi, Çanakkale ve Bursa gezileri ile başladı. Çanakkale, İstanbul, Edirne, Bursa, Konya, Kapadokya, Hacı Bektaş, uçakla Şanlıurfa ve Mardin gibi noktalara düzenlenen kültür gezilerinin ilk durağı olan Çanakkale ve Bursa için, ilk gruplar yola çıktı.
Aydınlıkevler ve Güneşevler mahalleleri ile başlayan Çanakkale ve Bursa gezileri, Karacaören ve Karakum mahalleleri ile devam ediyor. Beraberlerinde 2 rehber ve sağlık görevlisi ile birlikte heyecan dolu bir yolculuğa çıkan Altındağlılar, unutamayacakları anılarla evlerine dönüyor. Altındağlılar, haftanın 4 günü 100'er kişilik kafileler halinde, Çanakkale ve Bursa'ya uğurlanıyor. Toplam 5000 kişiyi bu yıl Çanakkale ve Bursa'ya götürmeyi hedefleyen Altındağ Belediyesi, 2006 yılından bu yana, tam 10 yıldır kültür turlarını sürdürüyor.
KÜLTÜR GEZİLERİ ÇOK ÖNEMLİ
Altındağ Belediyesi'nin yıllardır düzenlediği kültür gezilerinin içinde Çanakkale gezilerinin ayrı bir önem taşıdığını ifade eden Başkan Tiryaki “Biz insanları Marmaris'e, Bodrum'a, Antalya'ya götürmüyoruz. Bu turistik bir gezi değil. 24 farklı mahallede hizmete açtığımız Kadın Eğitim ve Kültür Merkezleri'nde kadınlara, 16 farklı mahallede hizmete açtığımız Gençlik Merkezlerimizde gençlere verilen eğitimin bir parçası… Ben Türkiye'de yaşayan herkesin Çanakkale'yi mutlaka görmesi gerektiğine inanıyorum. Vatanın ne şartlarda kazanıldığını yerinde öğrenmek açısından Çanakkale, mutlaka görülmesi gereken bir şehrimiz…ö diyerek Çanakkale gezilerinin amacını özetledi.
Aynı program içerisinde Çanakkale ile birlikte Bursa'ya da gezi düzenlediklerini söyleyen Başkan Tiryaki “Osmanlı İmparatorluğu'nun izlerini, tarihi ve kültürel değerlerini de görmek gerekiyor. Bu nedenle Çanakkale'ye varmadan önce Bursa da ziyaret ediliyor.ö dedi.
Yolcu sayısı her geçen yıl artıyor. Altındağlı vatandaşlardan gelen yoğun istek üzerine her geçen yıl gezilere götürülen Altındağlı sayısını artırdıklarını söyleyen Veysel Tiryaki “Geziye giden vatandaşlarımızın sayısının her yıl artması için çalışıyoruz ve hedeflerimizi büyütüyoruz. Ancak aynı geziye ikinci kez kimseyi götürmüyoruz. Altındağ'da şehir dışına çıkmamış, kültür gezilerine katılmamış kimse kalmayacak inşallah" dedi.
KİMSENİN PARASINI ÇAR CUR ETMİYORUZ
Altındağ Belediyesi'nin ekonomisi çok güçlü bir belediye olduğunun altını çizen Başkan Tiryaki, "Eğer bu gezileri geziye çıkmadan kısa bir süre önce yapmak isterseniz, çok pahalıya geliyor. Ancak biz tüm gezi hazırlıklarımızı neredeyse bir yıl öncesinden yapıyoruz. Biletler ve konaklama için yıllık ve toplu pazarlık yaptığımızdan çok uygun fiyatlarla alıyoruz bu turları. Kimsenin parası çar çur olmuyor" dedi.
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Kültür gezilerinin 10'uncu yıl maratonu başladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Nisan 2016 tarihinde saat 13 43’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kültür gezilerinin 10'uncu yıl maratonu başladı haberi güncellenecektir.

  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  16 Eylül 2017, Cumartesi
  • İmsak
   04:42
  • Guneş
   06:23
  • Öğle
   12:54
  • İkindi
   16:25
  • Akşam
   19:05
  • Yatsı
   20:33
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı