Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kültür Bakanı Koç Midilli Adası'na gitti

  AYVALIK (A.A.)
  17.08.2006 - 11:47 | Son Güncelleme: 17.08.2006 - 11:47

  Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, Yunanistan Turizm Bakanı Fanny Palli Patralia'nın davetlisi olarak Yunanistan'ın Midilli Adası'na gitti.

  Balıkesir'in Ayvalık İlçe Gümrüğü'nden bir yolcu teknesiyle Midilli'ye hareket eden Koç'a, 28 kişilik heyet eşlik etti.
  Koç, Ayvalık Gümrüğü'ne gelişi sırasında, gazetecilere, Ege Denizi'nin iki yakasındaki iki komşu ülke arasında dostluk köprülerinin Ayvalık'tan atıldığını hatırlatarak, “Buna rağmen Ayvalıklı İl Genel Meclisi üyeleri yerine Dursunbey İl Genel Meclisi üyesinin kafileye alınmasının nedenini” soran gazeteciye de “Şimdi bunu değerlendirecek zamanım yok” diye karşılık verdi.

  Bakan Koç, yerel gazetecilerin neden programa dahil edilmediği sorusunu, Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Tayfun Yahşi'ye yöneltti. Yahşi'nin, gazetecilerin programa katılmalarında herhangi bir sorun olmadığını söylemesi üzerine yerel gazeteciler tekneye bindi. Ancak Ayvalık Gümrük Muhafaza Müdürlüğü görevlilerinin, “Midilli Gümrüğü'nde sorun yaşanabileceği” yolundaki uyarısıyla, tekneden inmek zorunda kaldılar.

  Koç, iki ülkenin turizm bakanları düzeyinde gerçekleştirilecek ”gayri resmi program” çerçevesinde, Midilli'de çeşitli temas ve incelemelerde bulunacak. Midilli Adası'ndaki programın ardından tekneyle Ayvalık'a gelecek olan Koç ve Yunanistan Turizm Bakanı Petralia, ilçedeki tarihi ve turistik yerleri ziyaret edecek.

  Bakan Koç'la birlikte Midilli Adası'na giden heyette, Balıkesir Valisi Selahattin Hatipoğlu, Çanakkale Valisi Orhan Kırlı, Aydın Valisi Mustafa Mala, Balıkesir Milletvekilleri Ahmet Edip Uğur, Ali Aydınlıoğlu, İsmail Özgün, Ali Kemal Deveciler, Orhan Sür ve Sedat Pekel, Ayvalık Kaymakamı Nazım Madenoğlu, İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Çaltı ile Balıkesir ve Ayvalık belediye başkanları da bulunuyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı