Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Küllerimizden doğduk

Fatih Terim, herkesin milli maçlarda ay yıldızlı formayı giymesini isterken, "Oyuncularımı kutluyorum, seyircilerimize teşekkür ediyorum, demek ki formalarımız ile kıpkırmızı olabiliyoruz" dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
FATİH Terim hem mutlu hem gururlu. Terim, tüm oyuncularımızın alkışı hakettiğini söylerken, şöyle konuştu: "Oyuncularımı kutluyorum, seyircilerimize teşekkür ediyorum, demek ki formalarımız ile kıpkırmızı olabiliyoruz. Seyirci isteğine rağmen normal oyunumuzdan vazgeçmediğimiz için oyuncularımızı kutluyorum. Aşağı yukarı 90 dakika rakibi hapsettik. Kendi küllerinden Türk Milli Takımı doğmaya devam ediyor, bugünlerde kırmızı beyazı sevmemizin anlamı çok daha başka.

Bugün İstiklal Marşı ve galibiyet bizim için çok daha başka bir anlam taşıyor. Hiç olmazsa bir kaç saatliğine ülkemizin güzel insanlarına güzel anlar yaşattık. Ancak bir maçta bu kadar gol pozisyonu yaklanır. Oynayan ve oynamayan tüm oyuncularımız birliktelik içindeydi.

Tuncay, Emre, Rüştü hepsi burdaydı. Bizim esas düşünmemiz gereken nokta Avrupa’da başarısız bir hafta geçiren oyuncularımızın buradan çıkıp da bu işi yapmaları müthiş bir şey. Bugün (dün) kaybetsek de bu oyunculara kızılmamalıydı. Oyuncularımızı kutluyorum, alınlarınan öpülmeyi hakettiler. Belki bir kaç oyuncumuzu Ümit Mili Takımımız’a gönderebiliriz, o takımı da güçlendirmek için. Çünkü 10 oyuncumuzu Ümit Milli Takım’dan aldık. İnşallah Estonya maçı ile 10 puana çıkacağı. Son üç dakikada rakibe üç pozisyon verdik. Bu genç kadronun hatalı bir gol yemesi kolay birşey değildi, moralleri bozulmadan yeniden ayağa kalktılar. Bizim en önemli dostumuz kendimiz, bunu asla unutmamalıyız."

Bunları da Beğenebilirsiniz