Ege Haberleri

EGE

  Kula'nın kanatsız meleği

  Hikmet SEPET/KULA (Manisa), (DHA)
  11.09.2014 - 01:01 | Son Güncelleme:

  MANİSA İl Sağlık Müdürlüğü Kula 112 Acil İstasyonu'nda çalışan ambulans şoförü 27 yaşındaki Gülsün Görgülü, acil olaylara yetişmede ve vakaları hastaneye ulaştırmada erkek şoförleri aratmıyor.

  Kula'nın tek kadın ambulans şoförü olan Gülsün Görgülü, 7 yıldır 112 bünyesinde sürdürdüğü görevini başarıyla yerine getiriyor. Turgutlu'da 6 yıl, Salihli'de 6 ay ambulans şoförü olarak görev yaptığını belirten Görgülü, 5 ay önce Kula'ya tayin olduğunu söyleyerek "Şoförlük mesleğini seviyorum. Bayan ambulans şoförü sayısının da gittikçe artmasına seviniyorum. Kula'nın sokakları dar, evleri cumbalı, köyler sapa. Bu yüzden araç zor geçiyor. Ayrıca insanlar da yol vermiyor. Bayan olmamız kimi hasta yakınlarını tatmin etmiyor ve gözleri erkek şoför arıyor. Bizim başarılı olamayacağımıza inanıyorlar. Yolda ambulans olmasına aldırmayıp yol vermeyenler, bayanız diye el kol yaparak taciz etmeye kalkanlar oluyor. Hasta yakınları ambulansa binmeye çalışıyor. Yasak olduğunu söylediğimizde bize bağıranlar ve saldırmaya çalışanlar oluyor" dedi.
  Vatandaşların ambulanslara karşı daha duyarlı olmasını isteyen Görgülü, kendi yakınlarının rahatsızlığında gösterdikleri hassasiyeti herkese karşı duymaları gerektiğini dile getirdi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı