MANİSA HABERLERİ KULA HABERLERİ

Kulalı ve Selendili işadamlarının ödül gururu

DHA
31.01.2018 - 10:53Son Güncelleme :
DHA

MANİSA'nın Salihli Ticaret ve Sanayi Odası (TSO), Kula ve Selendi ilçelerinde 'en çok vergi veren', 'en fazla istihdam sağlayan', 'en çok ihracat gerçekleştiren' ve '30 yılı aşan' üyelerini plaket ve başarı belgesiyle onurlandırdı. İşadamlarının yoğun bir katılım sağladığı törende, Afrin'de yürütülen Zeytin Dalı Harekatı'nın başarılı olması temennileri ve ekonomi alanındaki beklentiler dile getirildi.

Salihli TSO'nun üyelerinin başarılarını ödüllendirdiği geleneksel ödül törenlerinden biri daha Kula'da gerçekleştirildi. Kula ve Selendi'deki iş dünyasına yönelik olarak organize edilen 'Ekonomi Ödülleri'nde; toplam 43 işadamı ve kuruma ödül verildi. Kula Egemen Tesisleri'nde gerçekleştirilen ödül törenine; Kula Kaymakamı Osman Güven, Selendi Kaymakamı Erkut Pamuk, Kula Belediye Başkanı MHP'li Hüseyin Tosun, Manisa Vergi Dairesi Grup Müdürü Mehmet Uslu, iki ilçenin protokolü ve iş dünyası temsilcileri katıldı.

Konuşma yapan Salihli TSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel, ödediği vergilerle devleti kalkındıran iş dünyası temsilcilerine teşekkür etmek ve onları daha fazlasını yapmaya teşvik edip, örnek olmalarını sağlamak için bu ödül törenlerini her yıl tekrarladıklarını ifade etti. Emperyalist güçlerin ülke sınırında yürüttüğü yeni bir oluşumu engellemek üzere TSK'nın Afrin'de Zeytin Dalı Harekatı'nı başlattığını hatırlatan Yüksel, ordunun en az zayiatla çıkmasını umut ettiklerini belirtti. Yüksel, ekonomideki gelişmeler ve beklentileri hakkında ise şunları söyledi:

"Geçtiğimiz yıl Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı ve Kredi Garanti Fonu kredileri sayesinde piyasalar en olumlu dönemini geçirdi. Yüksek bir büyüme rakamına ulaşıldı. İş dünyası olarak ilk kez bu kadar borç yükü altına girmiş olduk. Enflasyon yüzde 13'e çıktığı için büyümenin etkisini fazla fark edemedik. İş dünyası olarak 2018 yılından beklentilerimizin başında faizlerin bir an önce düşürülmesi ve kredilerin yeniden verilmesidir. ABD Başkanı Trump'ın akıl almaz yönetim şekli dünyamızı gün geçtikçe daha karmaşık bir duruma sokmakta, ülkeleri savaşın eşiğine getirmektedir. Bu tutumundan vazgeçmelidir. Asgari ücretin işverene maliyeti artmıştır. Devletin asgari ücretliye yönelik verdiği desteğe yine devam etmesini talep ediyoruz. Kurumlar vergisinin yüzde 20'den yüzde 22'ye çıkarılması da bizi zorlayacaktır. 2018 yılından itibaren SGK primlerinde olduğu gibi vergisini düzenli ödeyen firmalarımıza yüzde 5 vergi indirimi uygulanacak olması ise olumlu bir gelişmedir."

Belediye Başkanı Tosun ise Kula ve Selendi'deki başarılı işadamlarının ödüllendirilmesinin çok iyi bir uygulama olduğunu belirterek, bunun iş adamlarını teşvik ettiğini kaydetti. Tosun, Afrin'de yürütülen TSK harekatının başarılı olması için dua ettiklerini ifade etti.

KULA (MANİSA), (DHA)

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Kula haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Kula haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Kulalı ve Selendili işadamlarının ödül gururu haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı