MANİSA HABERLERİ

Kulalı Sağlıkçılardan Teröre Tepki

IHA
28.10.2015 - 13:16Son Güncelleme :

KULA TOPLUM SAĞLIĞI MERKEZİ BAŞKANI DR. AYBÜKE ASLI AYYILDIZ “TERÖR DEĞİL; KARDEŞLİK DİYEN GÖNÜLLER, ŞİFA ELLER VEREN KAZANACAK”

IHA

Kula’da görev yapan sağlık çalışanları artan terör olaylarında sağlık çalışanlarına yapılan terör olaylarına tepki göstermek amacıyla ortak basın açıklaması yaptı.
Sağlık Bakanlığı tarafından alınan karar doğrultusunda tüm Türkiye’de saat 11:30’da sağlık personelleri, sağlık çalışanlarına tepki amacıyla ortak basın açıklaması yayınlıyor. Türkiye’nin her bölgesinde olduğu gibi Kula’da da, Kula Devlet Hastanesi, Toplum Sağlığı Merkezi ve Sağlık ocaklarında görevli sağlık çalışanları, sağlık alanına yapılan terörü lanetlemek ve tepki göstermek amacıyla ortak basın açıklaması yayınladı. Kula’da görevli sağlık personelleri adına Basın açıklamasını, Kula Devlet Hastanesi bahçesinde, Kula Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Dr. Aybüke Aslı Ayyıldız yaptı. Ayyıldız açıklamasında sağlık personellerine yapılan terör saldırılarını şiddetle lanetlediklerini belirtti. Ayyıldız açıklamasının devamında ; “Vatandaşımızın en temel haklarından olan sağlık hakkının engellemesine yönelik bu çirkin saldırıları planlayanları ve gerçekleştirenleri şiddetle lanetliyoruz. Tek amaçları hayat kurtarmak, insanımızın sağlığına hizmet etmek olan çalışanlarımızın bu tür saldırılara maruz kalması asla kabul edilemez. Sağlık hizmetlerini engelleyerek devlet kurumlarını itibarsızlaştırmayı amaçlayan bu saldırılar en çok da bölge insanımıza zarar vermekte, onların en temel ve en doğal insani hakkı olan sağlık hizmetlerine ulaşımını güçleştirmektedir. Çalışanlarımızın ve masum insanların hayatlarına kastedilerek gerçekleştirilen bu eylemler, terör örgütünün insani değerlerden ne kadar uzaklaştığının da kanıtı niteliğindedir. Hiçbir dinde, hiçbir kültürde yeri olmayan acizlik göstergesi bu saldırılar ve bu çağdışı anlayış, dünya medeniyetine önderlik etmiş bu topraklarda kendine yer edinemeyecektir. Hastanelerimizde çalışanlarımızın güvenliği için gereken tedbirler alınıyor, güvenlik güçlerimiz terör örgütüne yönelik operasyonlarına aralıksız devam ediyor. Ancak unutmayalım ki teröre karşı en büyük cevap, en büyük mücadeleyi birlik ve beraberlik içinde hareket ederek, birbirimize sımsıkı kenetlenerek verebiliriz. Bizler tüm engellemelere rağmen; din, dil, ırk ayrımı gözetmeden insanımıza hizmet etmeye devam edeceğiz. Bu topraklarda binlerce yıldır kardeşçe yaşayan insanımızın sağlığını daha ileriye taşıma gayreti içinde olacağız" dedi.
Ortak yapılan basın açıklamasına Kula Devlet Hastanesi Başhekimi Dahiliye Uzmanı Dr. Vahit Demir, Kula Devlet Hastanesi personelleri, Kula Toplum Sağlığı Merkezinde görevli sağlık çalışanları, aile hekimleri ve 112 acil servis çalışanları katıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Kulalı Sağlıkçılardan Teröre Tepki hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 13 16’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kulalı Sağlıkçılardan Teröre Tepki haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı