MANİSA HABERLERİ KULA HABERLERİ

Kulalı kadınlar, Çanakkale'yi gezdi

DHA
02.04.2018 - 17:53Son Güncelleme :
DHA

MANİSA'nın Kula ilçesinde, belediyenin kültürel hizmetlerinden biri olan tarih ve kültür gezileri Çanakkale turu ile başladı. Kulalı kadınların oluşturduğu ilk kafileyi, MHP'li Kula Belediye Başkanı Belediye Başkanı Hüseyin Tosun yolcu etti.

Kula Belediyesi'nin, Kulalılar'ın Türkiye'nin tarihi ve kültürel açıdan öne çıkan şehirlerini tanıyıp görmeleri amacıyla başlattığı kültür gezileri, bu yıl da devam ediyor. 2018 yılının ilk gezisi, Kulalı kadınlardan oluşan kafilenin katılımıyla Çanakkale'de gerçekleştirildi. İlk kafileyi uğurlayan Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, tarih ve kültür gezilerinin Kula Belediyesi'nin hem sosyal hem de kültürel hizmeti olduğunu ve daha önce Çanakkale'yi hiç gidip göremeyen vatandaşlar için güzel bir fırsat olduğunu söyledi. Başkan Tosun'un yolcu ettiği Kulalı 46 kadın, 1. Dünya Savaşı'nda Türk milletinin unutulmaz bir zafer kazandığı ve binlerce vatan evladının şehit olduğu toprakları gezip görme imkanı buldu. Geziye katılanlar, Çanakkale Şehitleri Anıtı, Morto Koyu, Conkbayırı, Seyit Onbaşı Anıtı, Yahya Çavuş Anıtı, Ertuğrul Koyu, Kanlısırt, 57. Alay Şehitliği'ni,  tarihi Gelibolu Yarımadası, Kilitbahir Kalesi, Namazgah, Hamideye, Mecidiye Tabyası ve Havuzlar Şehitliği ziyaret etti. Çanakkale turu ile başlayan kültür gezileri, farklı vatandaşlardan oluşan kafilelerle, ücretsiz olarak, önceden belirlenen tarihlerde çeşitli şehirlere düzenlenecek. Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, kültür gezilerinin devam edeceğini belirterek, "Çanakkale'nin milletimiz için, tarihimiz için çok farklı bir anlamı var. Çanakkale, aziz milletimizin vatanına, inancına, izzetine, bağımsızlığına yapılan saldırı karşısında, iman gücüyle destan yazdığı topraklardır. Kültür gezilerimizde önceliği, o güzel tarihi mekanları daha önce hiç gidip görme fırsatı bulamamış hemşerilerimize veriyoruz" dedi.

Hikmet SEPET / KULA (Manisa), (DHA)

FOTOĞRAF

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Kula haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Kula haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Kulalı kadınlar, Çanakkale'yi gezdi haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı