Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kulaklarımı yırtan kişi o

  Kemal ATLAN, DHA
  05.02.2006 - 00:00 | Son Güncelleme: 04.02.2006 - 23:47

  Girdiği evde namaz kılan 76 yaşındaki Fatma Üre’nin boğazını sıkıp, kulaklarını yırtarak küpelerini, altın yüzüğünü ve ev telefonunu gaspeden 25 yaşındaki Barış Palay nöbetçi mahkemede serbest bırakıldı. Ancak savcının bir üst mahkemeye itirazı üzerine Palay tutuklanarak cezaevine kondu.

  ESKİŞEHİR’de girdiği evde, 76 yaşındaki Fatma Üre’nin tehditle küpelerini, altın yüzüğü ve ev telefonunu da gasp ettiği öne sürülen 25 yaşındaki Barış Palay, yakalanarak iki aşamada tutuklandı. Çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan Barış Palay, cumhuriyet savcısının bir üst mahkemede itirazı üzerine Ağır Ceza Mahkemesi tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

  Alanönü Mahallesi Bekir Çavuşlar Sokak’ta geçtiğimiz çarşamba günü, Fatma Üre evinde öğle namazı kılarken, içeri giren bir kişinin saldırısına uğradı. Üre’nin boğazını elleriyle sıkan saldırgan, çaresiz kadının kulaklarını yırtıp altın küpelerini aldı. Daha sonra elindeki satırla tehdit ettiği Üre’nin parmağındaki altın yüzüğünü de alan saldırgan, ev telefonunu da gasp ederek kaçtı.

  SATIRLA TEHDİT ETTİ

  Olayın şokunu üzerinden atar atmaz komşularından yardım isteyen Fatma Üre’nin imdadına polis yetişti. Kaldırıldığı Eskişehir Devlet Hastanesi’nde yırtılan iki kulağına dikiş atılan Fatma Üre, şunları anlattı: "Ben yanlız yaşıyorum. Gündüz evimin kapısını kilitlemiyordum. Namaz kıldığımda içeri birinin girdiğini fark ettim. Ancak namazımı yarıda bırakmadım. Selam verdiğim sırada karşımda tanımadığım bir genci gördüm. Benden para istedi. Eşimden kalan emekli aylığımı alamadığımı, aylığımı aldıktan sonra kendisine para verebileceğimi söyledim. Ancak o küpelerimi kulağımdan çekerek aldı. Sonra da elindeki satırla tehdit edip parmağımdaki yüzüğü ve ev telefonunu aldı."

  BENİM ESKİ KOMŞUM

  Polisin yaptığı araştırmada zanlının Fatma Üre’nin eski komşusu Barış Palay olduğu belirlendi. Polis tarafından yakalanan Barış Palay’ı Fatma Üre teşhis etti. Fatma Üre, "Şimdi hatırladım. Bu genç bizim komşumuzdu. Daha önceden de dayısının bize ait tarlaya apartman yapacağını söyleyip benden 470 YTL almıştı. Bir kez daha benden para istedi, ancak ben para vermemiştim. Olay günü eve gelen bu gençti. Kafasında şapkası vardı. Ayrıca sakal ve bıyık bıraktığı için onu ilk anda tanıyamamıştım" dedi. Yaşlı kadını tanımadığını öne süren Barış Palay ise olayı inkar etti. Kulak yırtan gaspçı Barış Palay dün adliye sevk edildi. Nöbetçi mahkeme Barış Palay’ı tutuksuz yargılanmak üzere serbest bıraktı. Savcı ise mahkemenin bu kararına itiraz etti. Ağır Ceza Mahkemesi itirazı yerinde görerek Barış Palay’ın tutuklanmasına karar verdi.

  Teşhis etti

  Geçen çarşamba günü evinde namaz kılarken bir kişinin saldırısına uğrayan 76 yaşındaki Fatma Üre’nin kulaklarındaki küpeler yırtılarak alınmıştı. Bir zanlı yakalandı. Fatma Üre, "Evet, o" diye teşhis etti ama mahkeme zanlıyı serbest bıraktı. Eskişehir Emniyet Müdürü Savaş Yücel, gaspçı şokuyla sarsılan Fatma Üre’yi evinde ziyaret etti. Yücel, Üre’ye çikolata vererek geçmiş olsun dileğinde bulundu. Fatma Üre, Başına gelenleri ayrıntılarıyla anlatırken ’cezaevine konulmassa beni öldürür’ diye ağladı.

  Tanımıyorum

  Fatma Nine’nin kulaklarını yırtarak küpelerini alan kişinin, eski komşusu 25 yaşındaki Barış Palay olduğu belirlendi. Fatma Nine saldırganı teşhis ederken, Barış Palay kendisini tanımadığını söyleyip suçlamaları reddetti.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı