Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kulaklara küpe olsun

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Özbenlikan'ın ölümü tartışma yaratırken, ‘‘Kurtarmak imkansızdı’’ diyen doktorlar, ortada ihmal bulunmadığını, ama statta herşeyin dört dörtlük olmadığını söyledi.

EŞİ FERYAT ETTİ

Göztepe camiası, Aydınspor maçında kalp krizi geçiren Kulüp Müdürü Esat Özbenlikan'ı kaybetmenin acısını yaşarken; olay anında kapının kilitli, stattaki ambülansın yetersiz olması tartışma yarattı. Özbenlikan'ın eşi Merziha Hanım, ‘‘Görevlerinin başında bulunması gerekenler neredeydi?’’ diye feryat ederken, sağlık önemlerine özen gösterilmediği ortaya çıktı.

GEREKEN YAPILDI

Özbenlikan'a anında müdahale eden Kulüp Doktoru Hilmi Aydınok ve ona yardımcı olan Sporcu Sağlık Merkezi Başhekimi Şaban Acarbay, ‘‘Özbenlikan'ı kurtarmak imkansızdı’’ görüşünde birleşti. Özbenlikan'ın kalp spazmı geçirmesine rağmen, uyarıları dinlemeyerek maça geldiğini belirten Aydınok, ‘‘Tam teşekküllü ambülans olsaydı bile sonuç değişmezdi’’ dedi.

MÜDAHALE ETTİK

Kapının kısa sürede açıldığını vurgulayan Aydınok, ‘‘Bazı kişilerin iddia ettiği gibi 15 dakikalık bir gecikme yok. Kapının açılmasını beklerken, biz gerekli müdahaleyi yaptık. Bir ara kendisine gelir gibi oldu, ama kurtaramadık’’ derken, Acarbay, ambülansta oksijen tüpü olduğunu, desimülatörün sadece hastanelerin yoğun bakımlarında bulunduğunu söyledi.

İTFAİYE KAPISI

Kapının ambülans çıkışı olarak değil, itfaiye için yapıldığını belirten Altay eski yöneticisi Sabri Sevenoğlu, ‘‘Personel kısa bir süre için yerinden ayrılmış. Böyle bir olayın olabileceğini kim bilebilirdi? Zaten, acil durumlarda hemen açılabilmesi için kapıya asma kilit takıldı. Stadın yanındaki alanın da otopark olarak kullanılmasına izin verilmemeli.’’


Bunları da Beğenebilirsiniz